Ievads
Es izvēlējos šo tēmu, jo radio, tv, laikraksti ir mūsu dzīvēs neatņemamas sastāvdaļas, mēs iegūstam jaunumus caur šiem informācijas nesējiem. Bet mēs neesam pārliecināti par informācijas patiesīgumu. Baumas un tenkas ir aktuāla problēma mūsdienās, ar tām mēs sastopamies visur darbā, mācību iestādēs, masu medijos. Baumas ļoti ietekmē cilvēka apziņu, viedokļus, piemēram, nesen tika publicēti raksti, ka "Mc donald’s" ražo hamburgerus no neveselīgas pārtikas, cilvēks šo izlasot apdomās vai tam apmeklēt "Mc donald’s". Šis raksts ir virzīts pret uzņēmumu, bet kā iespējams cīnīties ar baumām, to es vēlos uzzināt.
V. Kaļužnijs izteica savu sašutumu par to, ka latviešu prese dažreiz vēloties kaitēt Latvijas – Krievijas attiecībām. Visskarbākie pārmetumi tika veltīti avīzei "Diena": "Tā ir avīze, kurai viss ir slikti. Viņiem ir princips – pasaki cilvēkam sešas reizes, ka viņš ir cūka, un šis cilvēks sāks rukšķēt." Dzirdot šāda veida izteicienus, cilvēkam rodas priekšstats, kurš ir vērsts pret avīzi "Diena." Cilvēkiem rodas neuzticības pret šo izdevumu un tie varbūt labāk vēlētos pirkt citu izdevumu laikrakstus. Šāda veida slavenu cilvēku teiktais, mani iespaidoja, iedvesmoja un ieinteresēja rakstīt zinātniski pētniecisko darbu par masu komunikācijām.
Šajā darbā es vēlos tuvāk izpētīt Latvijas vadošos laikrakstus, kas ir radio un televīzija, kā arī žurnālistu ētikas kodeksu. Es vēlos izpētīt un salīdzināt trīs Latvijas vadošās avīzes, kas ir kopīgs un atšķirīgs.
Mērķis: izpētīt Latvijas masu komunikācijas līdzekļu darbības principus
Darba uzdevumi:
1) Uzzināt, kas ir masu komunikācija.
2) Izpētīt, kas ir radio, televīzija un laikraksti.
3) Saprasts kas ir baumas un tenkas, kā tās rodas, to sekas un kā ar tām cīnīties.
4) Analizēt žurnālistu ētikas kodeksu.
5) Salīdzināt trīs vadošos Latvijas laikrakstus, atrast pretrunas.
Hipotēze: Latvijas vadošajos laikrakstos par vienu un to pašu tēmu var atrast pretrunīgu informāciju.
…