Rietumnieciski domājoši cilvēki centās atrast šo neparasto enerģiju elektriskajā vai magnētiskajā laukā vai vienkārši salīdzināja ci enerģijas kustību ar dzīvības sākumu.
Speciālisti, kuri nodarbojas ar polaritāšu terapiju, ir noskaidrojuši, ka noteiktā līmenī cilvēka anatomiskā uzbūve ir līdzīga magnētiskajai spolei, kura Zemes magnētiskajā laukā spēj ražot elektrisko enerģiju. Dažādām ķermeņa daļām ir dažāds elektriskais lādiņš un polarizācijas pakāpe. Elektrisko lādiņu vada nervi, bet muskuļi sāk darboties šā lādiņa ietekmē. Saslimšanas vai spriedzes stāvokļa gadījumā noteiktu apgabalu polarizācijas pakāpe mainās. Terapeits var palīdzēt otram cilvēkam, izmantojot savu roku polaritāti kā pulsējoša elektromagnētiskā starojuma aparātu.
Gluži citi pamatojumi ir ārēji līdzīgajai terapijai – Reiki. Reiki terapijas pamatlicējs Mikao Usui bija kristiešu mūks Japānā (19. gs.) Viņš sāka senos svētajos rakstos meklēt Kristus un Budas mehānismus cilvēku dziedināšanai. Pēc rūpīga ilgu gadu darba pār viņu nāca apgaismība. Tās iespaidā Mikao Usui ieguva spēju dziedināt cilvēkus. Šīs zināšanas tika nodotas no skolotāja skolniekam personīgā saskarsmē. Jaunā sistēma dziedniekiem māca uzskatīt sevi tikai par kanālu, caur kuru cietējam palīdz kāds varens spēks. Reiki pamatlicējs uzsver arī meditācijas nozīmīgumu.
Pat agresīvajos ateisma laikos tika runāts par to, ka šim cilvēkam ir „slikta enerģija”, tam – „laba”, ka „sliktu enerģiju” var gūt atrodoties slimnīcas palātā vai istabā, kurā notiek strīds. Ir arī pierādīts, ka pastāv „izdegšanas sindroms” – tā ir slimība, no kuras cieš cilvēkiem palīdzību sniedzošo profesiju pārstāvji, kuri „atdod pārāk daudz sevis”. Kādēļ tā notiek, to empīriskā zinātne pagaidām vēl nevar izskaidrot.
Ņemot vērā, ka katram cilvēkam ir savs, no citiem atšķirīgs enerģētiskais lauks, pieredzējuši masieri ir pārliecināti, ka, lai šīs divas enerģijas pierastu cita pie citas, ir nepieciešams veikt trīs masāžas.
…