Neatkarīgi no masāžas veida, kuru jūs grasāties izpildīt, vienmēr ir jāievēro noteikti principi. Centieties radīt mierīgu „svētnīcu”: aizveriet durvis, atslēdziet telefonu, iededziniet nespodru gaismekli. Gādājiet, lai telpa būtu silta un izvēdināta un lai tajā būtu pietiekami daudz vietas, kur jums pārvietoties. Ja jūs būsiet sasprindzis, tad būs grūti izpildīt labu masāžu.
Pacienta ērtībai
Pacientam jāguļ uz stingras virsmas. Dažiem cilvēkiem patīk gulēt vienkārši tāpat, bet citiem patīk, ja viņi var balstīties uz dvieļiem vai maziem spilventiņiem. Gulta nav ideāli piemērota masāžai, jo matracis absorbē masāžas spiedienu; labāk būtu izmantot paklājiņu uz grīdas vai arī masāžas kušeti. Dažreiz sākumā masāžu var izpildīt sēdus. Neatkarīgi no pozas pacientam jājūtas ērti.
Gādājiet par siltumu
Pat vislabākā masāža pasaulē nebūs efektīva, ja pacientam būs auksti. Ja ir aukstuma sajūta, nekādi nav iespējams atslābināties, tādēļ pārliecinieties, ka istaba ir pietiekami silta un jums ir daudz dvieļu. Ja pacients guļ uz grīdas, tad uz tās jānovieto vingrošanas vai jogas paklājiņš vai vairākas segas, lai viņš nesajustu caurvēju. Atceraties, ka ilgstoši guļot mierīgi, ātri var sajust vēsumu, tādēļ rūpējieties, lai pacientam būtu silti un ērti visu masāžas laiku. Ievērojiet, ka daži cilvēki jūtas neaizsargāti, kad apguļas, lai saņemtu masāžu, tādēļ apklājiet pacientu ar dvieļiem, neapsedzot tikai tās ķermeņa daļas, kuras masēsiet. Ja iespējams, izmantojiet siltus dvieļus, lai pacients justos aprūpēts. Ziemā, kad telpas ir īpaši vēsas, varat izmantot mazu siltuma termoforu vai elektriski sildāmu spilventiņu, kas nodrošinātu papildu siltumu. …