Ikviena uzņēmēja darbības mērķis ir peļņas gūšana, tāpēc, sākot ražot kādu produktu, uzņēmējs vēlās, lai šī prece, parādoties tirgū iekarotu pēc iespējas lielāko tirgus dalu, un ieņemtu iekārotās pozīcijas pēc iespējas ilgāko laiku. Diemžēl katram produktam, kas reiz parādās tirgū, ir noteikts dzīves cikls, preču realizācijas apjoms sākumā uzplaukst, un tad pakāpeniski samazinās. Lai pēc iespējas pagarinātu preces dzīves ciklu, kā arī panāktu, lai prece pēc iespējas ātrāk iekarotu lielāko tirgus daļu (sasniegtu brieduma posmu) un paliktu šajā pozīcijā pēc iespējas ilgāk menedžerim ir pilnībā jāpārzina preces dzīves cikla posmi. Atkarībā no konkrētās preces īpatnībām, menedžeris var prognozēt tās pārdošanas un ražošanas svārstības, zinot, kādā dzīves posmā šī prece atrodas dotajā brīdī. Lai šīs svārstības varētu kontrolēt ir jāizvēlas pareiza mārketinga stratēģija, kura ir atkarīga no preces dzīves posma.
Mūsu darba mērķis ir izpētīt: kā marketinga stratēģija ir atkarīga no preces dzīves posma, kādas stratēģijas ir konkrētajos dzīves posmos, kā arī kādu stratēģiju ir jāizvēlas atkarībā no produkta īpatnībām.
Mūsu darba uzdevums ir izpētīt zinātnisko literatūru, kas ir veltīta marketinga stratēģijām un preču dzīves ciklam, no kuras, varētu veikt apkopojumu par mārketinga stratēģijas izvēli atkarībā no preces dzīves cikla posma.
Šī darba veikšanai mēs izmantojām galvenokārt Kotlera un Beļčikova grāmatas, kā arī krievu literatūru (piem. Маркетинг для чайников), kā arī interneta saitus un žurnālus.…