Tūrismam kā vienai no Latvijas attīstības stratēģiskajām iespējām un prioritātēm ir svarīga loma tādu mērķu sasniegšanā kā ilgspējīga attīstība, ekonomiskā izaugsme, nodarbinātība, dzīves kvalitātes paaugstināšana.
Tādos apstākļos uzņēmuma galvenais mērķis ir noteikt stratēģiskos virzienus tūrisma nozares ilgspējīgai un konkurētspējīgai attīstībai, tādejādi palielinot klientu plūsmu un ienākumus no tūrisma un kopumā veicinot firmas attīstību.
Tūrisma attīstību un nozares konkurētspēju ietekmē plašs faktoru loks. Atbilstoši tūrisma attīstības tendencēm, kā arī līdzšinējās tūrisma attīstības politikas izvērtējumam, tiek formulētas šādas būtiskas problēmas, kas ietekmē tūrisma attīstību un nozares konkurētspēju:
Nenoteikts Latvijas tūrisma produkts;
Tūrisma mārketinga stratēģijas trūkums, nepietiekams mārketings vietējā un ārējos tirgos, nepietiekama kopīgu mārketinga pasākumu koordinācija;
Tūristu vēlmēm neatbilstošas kvalitātes transporta infrastruktūra un sabiedriskā transporta pakalpojumi;
Nepietiekama jauno tehnoloģiju un zinātnes sasniegumu ieviešana un izmantošana tūrisma nozarē;
Zems vietējo un ārvalstu investīciju apjoms un īpatsvars tūrisma nozarē;
Zema tūrisma nozares konkurētspēja, kvalificēta darbaspēka trūkums, kā arī nepietiekamas uzņēmējdarbības, vadības, tehnikas un personālvadības zināšanas;
Izteikta tūrisma sezonalitāte Latvijā;
Apkopojot informāciju jāveido attiecīgu tagadējai situācijai valstī mārketinga politiku un rīcības plānu, bet lai to izdarītu precīzāk jāizanalizē uzņēmumu analīzi.
Šis darbs ir veltīts tūrisma uzņēmumam un mārketinga politikai sājā uzņēmumā.
Šī darbā tiek apskatīti dažādas mārketinga-mix struktūras elementi, aplūkoti pakalpojumu kvalitātes un konkurētspējas metodes, PEST un SWOT analīzes.
Darba mērķis ir uzņēmuma mārketinga politikas izstrādāšana.
Pētījuma objekts – tūrisma aģentūra „VĪZA-TŪRS”. …