Tirgus iespēju pārzināšanai un mārketinga problēmu risināšanai, uzņēmumiem vajadzīga izsmeļoša un reāla informācija. Tie nevar veikt savas darbības pilnveidošanu un attīstību nepētot savu konkurentu un starpnieku datus par realizāciju un cenām. Taču bieži vien uzņēmumi sastopas ar informācijas trūkumu par tirgus patiesajiem apstākļiem. Lai uzņēmums produktīvi spētu turpmāk attīsties, nepieciešama daudzu faktoru un apstākļu labvēlīga sakritība. Pirmkārt, nepieciešama valsts labvēlīgi veidotā uzņēmējdarbības vide, ņemot vērā gan ekonomiskos, sociālos, gan politiskos aspektus.
Valsts ekonomiskās izaugsmes sekmēšanai ir nepieciešama būtiska rūpniecības modernizācija un restrukturizācija, nodrošinot efektīvus stimulus. Uzņēmuma darbības izaugsmes nosacījums modernajā ekonomikā ir ne tikai labvēlīga uzņēmējdarbības vide. Efektīvas nozaru struktūras veidošana prasa lielus ilgtermiņa ieguldījumus gan cilvēkkapitālā, gan tehnoloģijās un tirgus apstākļu izpētē. Nepieciešama produktīvās kapacitātes paaugstināšana un radikālas pārmaiņas līdzšinējā pētniecības darbu un jaunu tehnoloģiju ieviešanas un atbalsta nodrošināšanas praksē, kurā nevar paļauties tikai uz tirgus mehānismiem – nepieciešams valsts atbalsts un līdzdalība.
2000. gada Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas Ziņojumā par tautsaimniecības attīstību Latvijā minēts: “Vieni no galvenajiem ekonomiskās politikas uzdevumiem rūpniecības konkurētspējas palielināšanai, kuriem šobrīd ir jāpievērš pastiprināta uzmanība ir:
Vienlīdzīgas un godīgas konkurences nodrošināšana. To var panākt, veidojot stabilus un caurspīdīgus “spēles noteikumus” visiem ekonomiskajiem aģentiem, neļaujot dabīgiem monopoliem diktēt savus noteikumus, izskaužot korupciju un iespējas darboties ēnu ekonomikā, nepieļaujot varas un kapitāla koncentrēšanos un saplūšanu. Ir jānodrošina Konkurences padomes darbības efektivitāte, neatkarība un atklātība, jāuzlabo monopoldarbības regulēšana. Valsts atbalsta un pasūtījumu uzraudzība ir jāpilnveido, panākot augstu caurskatāmības līmeni valsts atbalsta projektiem un nodrošinot valsts un pašvaldību pasūtījumu vienlīdzību Latvijas un ārvalstu uzņēmumiem un nosakot stingrākas procedūras un kritērijus uzņēmumu un to priekšlikumu atlasei, tādējādi ceļot vietējo uzņēmēju konkurētspēju.…