Koncepcija ir sistematizēti un apkopoti uzskati par kādu parādību vai procesu.
Nereti biznesa organizācijas nelabprāt pieņem pircēja koncepciju, iekams apstākļi nespiež pieņemt šādu lēmumu, ko nosaka realizācijas apjoma samazināšanās, patērētāju vērtējuma mainīšanās, konkurences palielināšanās, tirgus izpētei nepieciešamo naudas līdzekļu rašanās. Tiem, kuri nolēmuši pāriet uz mūsdienu mārketinga principiem, nākas pārvarēt atsevišķu darbinieku pretestību, kuri jūt, ka jaunajos apstākļos zaudēs ietekmi. Turklāt nepieciešama rūpīga personāla sagatavošana darbam jaunajos mārketinga apstākļos:
kvalifikācijas celšana;
talantu meklēšana; konkursu organizēšana;
darbinieku izraudzīšana atbilstoši jaunajai vadības struktūrai.
Mārketinga koncepcija nemitīgi jāattīsta un jāpilnveido, nedrīkst ļauties "panākumu reibonim", jo pēc dažiem prāvākiem panākumiem var likties, ka darbs padarīts, lai gan līdz pilnvērtīgam mārketingam vēl tālu.
Tas viss ir jāņem vērā Latvijas uzņēmējiem, kuri objektīvu apstākļu dēļ sāk nodarboties ar mārketingu, jāapgūst ārzemju uzņēmēju pieredze. Vienlaikus jāņem vērā, ka pie mums pastāv arī īpaši apstākļi, kuri varētu novest pie viltus mārketinga. Piemēram, dažs labs vadītājs, lai "neatpaliktu" vai apsteigtu konkurentus viņu centienos ātrāk "ieviest" mārketingu, iedibina savā uzņēmumā attiecīgus amatus, dienestus un uzskata pasākumu par īstenotu. Ir jāizprot, ka mārketingu nedrīkst ieviest formāli. Tam jārodas kā organizācijas iekšējās nepieciešamības sekām, kad tā vairs nespēj darboties pa vecam, ja vien vēlas attīstīties un palielināt savus ienākumus. Jāapmierina citu vajadzības un kā sekas - ari savas intereses.
Mērķi: Noskaidrot, kādas ir mārketinga koncepcijas un kā tās tiek pielietotas reālajā dzīve.
Uzdevumi:
Sameklēt un apkopot visu pieejamo informāciju par šo tēmu;
Atrast piemērus, kā mārketinga koncepcijas tiek pielietotas praksē…