Aizvien biežāk tiek veikti dažādi zinātnieku pētījumi un diskusijas par marihuānu –vai tā ir kaitīgāka par alkoholu, vai tā tiešām spēj izārstēt vēža šūnas.
Ar šī referāta veidošanu vēlos uzzināt un padalīties ar sevis savākto informāciju par marihuānu – tās vēsturi, vai tā izraisa atkarību, vai to tiešām var izmantot medicīnā un kādas sekas tā spēj radīt.
Marihuāna (sarunvalodā saukta arī par zālīti, gandžu, kanabisu, stafu un zāli/zaļo) ir psihotrops preparāts, ko gatavo no izžāvētām kaņepju — sējas kaņepju (Cannabis sativa), Indijas kaņepju (Cannabis indica) un retāk savvaļas kaņepju (Cannabis ruderalis) — virszemes daļām (it sevišķi ziediem). Tas ir samalts/nesamalts kaņepju ziedu (lapu, kātu) maisījums, kura sastāvā ir 70 zināmas un daudzas vēl neatklātas vielas (kanabinoīdi un citas vielas), no kurām spēcīgākās un ar vislielāko ārstniecisko efektu ir tetrahidrokanabinols (THC) un kanabidols (CBD).
Veicot darbu izpētīšu kāds ir marihuānas iespaids uz smadzenēm, kādas ir marihuānas ķīmiskās vielas, tās vēsturi, lietošanas veidus un vai ārstnieciskā marihuāna pastāv.
Es uzskatu, ka marihuānas izmantošana medicīniskos nolūkos būtu jauns veids pasaulei ārstēt cilvēkus neizmantojot dažādās ķīmiskās vielas, kas atrodas medicīnas produktos (zālēs).
Darbs veidots balstoties vairākkārt uz pieejamo informāciju internetā, zinātnieku pētījumiem un pašas veikto aptauju latviešu vidū.