Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:343269
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.01.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 17 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  20. gadsimtā raksturojums    4
2.  Māksla 20. gadsimtā    5
2.1.  Fovisms    5
2.2.  Ekspresionisms    5
2.3.  Agrīnais abstrakcionisms    5
2.4.  Futūrisms    6
2.5.  Kubisms    6
2.6.  Primitīvisms    6
2.7.  Sirreālisms    6
3.  Kubisms    8
3.1.  Analītiskais kubisms    9
3.2.  Sintētiskais kubisms    9
4.  Pablo Pikaso    11
5.  Kubisms Latvijā    13
5.1.  Aleksandra Beļcova    14
5.2.  Niklāvs Strunke    14
5.3.  Romāns Suta    14
5.4.  Jānis Liepiņš    14
5.5.  Otto Skulme    15
5.6.  Uga Skulme    15
  Secinājumi    16
  Izmantotās literatūras saraksts    17
  Pielikums    18
Darba fragmentsAizvērt

20. gadsimtā raksturojums
XX gadsimts ir zīmīgs ar morālo un tikumisko krīzi. Morālajā domāšanā krīzi izraisīja daudzi faktori. Pirmais no tiem bija pirmais un otrais pasaules kari, kuru rezultātā izveidojās milzīgi zaudējumi. Sabruka vecā sabiedriskā un politiskā iekārta. Totalitāro varu un totalitāro ideoloģiju izveidošanās: komunisms, fašisms, nacionālisms. Tika mācītas jauna veida ideoloģijas, kas savādāk vērtēja morāles jautājumus. Tā, piemēram, komunisms sludināja šķiru cīņu un noliedza dieva esamību. Nacionālisms noliedza cilvēku vienlīdzību, aizstāvot vienas rases pārākumu. Ar saviem diktatoriem totalitārās varas vērsās pret miljoniem cilvēku, iznīcināja neskaitāmus nevainīgos cilvēkus.
Ilgstošais “aukstais karš”, kas sadalīja pasauli divās naidīgās grupās, noveda līdz nabadzībai miljoniem cilvēku. Cilvēku brīvības ierobežojumi daudzās valstīs kļuva par normālu parādību.
Pirmo atombumbu pielietošana otrā pasaules kara beigās. Cilvēce bija spējīga pati sevi iznīcināt. No cilvēces problēmu atrisinātājas, zinātne tagad pati bija kļuvusi par problēmu. Mēs sākām dzīvot mūžīgās bailēs par atomkara iespējamību. Tika iznīcināts morālais optimisms. Cilvēci it kā negaidīja labāka dzīve, bet gan lielākas traģēdijas un ciešanas.
Progresa vietā veidojās jaunas un lielākas problēmas, kas skāra ne tikai atsevišķus cilvēkus, bet arī iestādes, sistēmas un varas. Atsevišķs cilvēks bija atkarīgs no bezpersoniskajām iestādēm, maz varēdams ietekmēt ar savu nostāju, savu likteni. Iestādēm bija sava dzīve. Daudzos gadījumos par to darbību neviens it kā nenesa atbildību. No savu pilsoņu aizstāvētājas, valsts bija kļuvusi par apspiedēju un izmantotāju, kas ar moderniem masu kontroles līdzekļiem varēja noteikt miljonu likteņus.

2. Māksla 20. gadsimtā
2.1 Fovisms
Fovisma virziena uzplaukuma laiks bija no 1905. – 1907. gadam. Fovisma glezniecībā apjomīgums, telpiskums, perspektīvas atveidojums kļuva mazsvarīgs, galveno nozīmi gleznas emocionālās noskaņas radīšanai atvēlot spilgtu dekoratīvu krāstoņu attiecībām. Gleznojot modeļus (kailfigūras) darbnīcās un ainavas plenērā (plenērs – gleznošana brīvā dabā), fovisti atklāja nejauktu vai mazjauktu hromatisko krāsu un to salikumu pirmatnējo svaigumu un efektivitāti. Piesātināti, atšķirīgi un kontrastējoši toņi (sarkanie, oranžie, spilgti dzeltenie, violetie, zilie un zaļie) bija kļuvuši par noteicošo elementu mākslas darba struktūrā. Bieži attēlojamo objektu izvēli noteica to piemērotība meklētajai krāsainībai, piemēram, iela vai osta ar spilgtiem karodziņiem un burām, pludmale ar raibām teltīm, plakātiem aplīmēta siena, tērpu vai audumu rotājumi. Pazīstamākie fovisma virziena mākslinieki bija Anrī Matiss, Albērs Markē, Andrē Derēns, Moriss Vlaminks.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1185577
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties