Sākumā pasaules praksē likumdošanā par maksātnespēju un bankrotu attīstījās divos principiāli atšķirīgos virzienos: britu modeļa pamatā bija doma, ka bankrots ir kreditoriem parādu atmaksāšanas veids, kas tiek pavadīts ar uzņēmuma likvidāciju. Amerikāņu modelī bankrotam ir pretējais mērķis: atjaunot uzņēmuma maksātspēju, veicot reorganizācijas procedūras. Tagad attīstītajās valstīs ar tirgus ekonomiku tiek ievērota šo divu metožu satuvināšanas tendence, t.i. likumdošanai par uzņēmumu maksātnespēju priekšā stāv vienlaikus divi mērķi: apmierināt kreditoru prasības atjaunojot parādnieka maksātspēju.
Kā saimnieciskās darbības svarīgākais mērķis parasti tiek minēta uzņēmuma peļņa, bet dažkārt galvenais mērķis ir nevis peļņas gūšana, bet gan maksātspējas saglabāšana. Maksātnespēja ir personas finansiālais stāvoklis,kad tā nespēj nokārtot savas parādu saistības. Maksātnespēja un tās tiesiskais regulējums šodien ir aktuāls jautājums kā tautsaimniecībā, tā arī jurisprudencē.
Darba mērķis ir izpētīt Latvijas un Portugāles maksātnespējas strūktūru un izpaust tā iemeslus.
Darba uzdevumi ir :
1.Aplūkot maksātnespējas situāciju un strūktūru Latvijā.
2.Aplūkot maksātnespējas situāciju un strūktūru Portugālē.
3.Pamatojoties uz maksātnespējas raksturojumu izteikt tas iemeslus.
Darba objekts ir maksātnespējas iemesli Latvijā un Somijā.
Darba priekšmets ir maksātnespējas situācija un strūktūra .
Materiāli un informācijas avoti: referātā tika izpētīti un analīzēti likumdošanas akti, kā arī tika veikts darbs ar interneta resursiem.…