Līdz ar vispasaules tīmekļa izveidi sāka parādīties arī pirmās uzņēmumu mājas lapas un attīstīties elektroniskā komercija. Viens no svarīgākajiem elektroniskās komercijas priekšnosacījumiem ir bezskaidras naudas norēķini, kas šobrīd ir viena no tām jomām, kas pasaulē attīstās visveiksmīgāk un ātrāk. Maksājumu sistēma internetā ir norēķinu veikšanas sistēma starp finanšu un komercorganizācijām un interneta lietotājiem preču un pakalpojumu pirkšanas/pārdošanas procesā interneta vidē. Tieši maksājumu sistēma ļauj pārvērst pasūtījuma apstrādi vai virtuālo vitrīnu par pilnvērtīgu veikalu ar visiem standarta atribūtiem: izvēloties preci vai pakalpojumu pārdevēja mājas lapā, pircējs var izpildīt maksājumu neatejot no datora.(15, 262. lpp) Bezskaidras naudas norēķinu sistēma ir salīdzinoši jauna, šīs norēķinu sistēmas efektivitāti un dzīvotspēju veicina mūsdienu ātrais un saspringtais dzīvesveids, kad dažādi maksājumi un pārskatījumi jāveic ātri un lielos attālumos. Internets un citas sakaru tehnoloģijas ir pilnībā izmainījušas veidu kādā mēs veicam maksājumus.
Elektronisko norēķinu ieviešanu sekmēja tehnikas progress datorsakaru attīstības jomā. Komercbanku savstarpējā konkurence bija viens no priekšnosacījumiem bezskaidras naudas norēķinu veiksmīgai attīstībai, jo to mērķis bija pāatrināt norēķinus, kā rezultātā tika investēts tehniskās bāzes paplašināšanai un pilnveidošanai, tādējādi radot priekšnosacījumus elektronisko norēķinu attīstībai.
Latvijā elektroniskie norēķini parādījās 1992. gada jūnijā. Sākumā tie bija domāti tikai ārzemju tūristiem un biznesmeņiem, tādēļ arī kredītkartes pretī ņēma vien lielākajās viesnīcās, valūtas veikalos un kazino.
Elektronisko norēķinu ieviešana pamazām virzījās uz priekšu un, piemēram, Bankservisa prezidents Jānis Rižais 1993. gada sākumā varēja lepni ziņot: „Kad sākām, bija tikai 12 viesnīcas un veikali, kur pieņēma šīs kartes, šodien tādu vietu jau ir ap simt. Šodien piecās bankās šo karšu īpašnieki var saņemt skaidru naudu. Esam sākuši arī iziet ārpus Rīgas.”…