Katram Latvijas iedzīvotājam ir zināms, ka šobrīd valstī valda krīze. Ar katru dienu viss paliek dārgāks, cilvēki zaudē darbavietas,saņem niecīgas algas,zaudē savus īpašumus,jo nespēj nomaksāt kreditu,un daļa pat vairs nevar atļauties normāli dzīvot augsto preucu un pakalpojumu cenudēļ.
Latvijas ekonomiskais stāvoklis iepriekšējā gada laikā ir krasi pasliktinājies un turpina pasliktināties vēl joprojām. Ļoti daudzi uzņēmumi un firmas ir spiesti samazināt strādnieku algas vai tos vispār atlaist no darba, jo līdz ar to, ka krīzes dēļ mazinās pieprasījums, mazinās arī firmas ieņēmumi, un spēja ražot. Domājams ka ar šo darbu spēšu konkrēti parādīt makroekonomiskos rādītājus kas krasi atspoguļo krīzi Latvijā 2009.gadā.
Iekšzemes kopprodukta izmaiņas raksturo vairāki indikatori, kas tiek aprēķināti gan pa ceturkšņiem, gan par gadu kopā – dati faktiskajās cenās un dati salīdzināmās cenās, kā arī neizlīdzināti un sezonāli un pēc darbdienu skaita izlīdzināti dati. Analizējot IKP izmaiņas raksturojošos rādītājus, ir svarīgi izvērtēt katra indikatora būtību un salīdzināmību ar citiem rādītājiem.
IKP salīdzināmās cenās parāda reālās izmaiņas ekonomikā, izslēdzot cenu ietekmi, un šajā sakarībā iepriekšējā gada ceturkšņa vidējo vērtību faktiskajās cenās izmantošana izmaiņu tempu aprēķināšanā ir pamatota, jo notiek tuvināšanās reālajam cenu līmenim. …