Apskatot Latvijas ekonomiku kopumā, redzams, ka to veido atsevišķas saimnieciskas vienības – mājsaimniecības, uzņēmumi, nozares, dažādi tirgi, bankas u.tml. Ekanomiskās darbības tautsaimniecības līmenī lielā mērā atkarīgi no mājsaimniecību lēmuma par izdevumiem patēriņam, uzkrājumiem, tāda veidā sekmējot vai bremzējot labākas attīstības iespējas. Mājsaimniecību izdevumi ir tie patēriņa preces un pakalpojumi, par kuriem iedzīvotāji ir samaksājuši ar saviem naudas līdzekļiem vai arī saražojuši paši, piemēram – zemnieku saimniecībās saražotie un viņu ģimenēs paterētie produkti. Šiet nepieskaita izdevumus nekustamā īpašuma ieādei, jo tās jau būs investīciju preces.
Ja izdevumi pateriņam kļūst mazāki nekā rīcība esošais ienākums, tad rodas iespēja ietaupīt naudu.
Galvenie makroekanomikas rādītāji, kas atspoguļo valsts ekanomiskās darbības kopumā, ir: nacionālais kopprodukts, iekšzemes kopprodukts ( apreķinam pēc izdevumu metodes izmanto arī majasaimniecību patēriņu), tīrais iekšzmes kopprodukts, nacionālais ienākums, ražošanas faktori, uzņēmuma finansēšana.
Mans darba mērķis ir izpētīt mājsaimniecību situāciju Latvijā un to attīstības perspektīvas. Uzdevumi – ievākt informāciju par makroekanomikas rādītājiem Latvijā, apskatīt finansēšanas iespējas mājsaimniecībām mūsu valstī.…