1. Būvniecība Latvijā
Mūsdienās būvē gandrīz ikviens, kam ir pietiekami finansiālie līdzekļi un vēlme to darīt, jo būvniecība ir ievērojami laikietilpīgs, darbietilpīgs un dārgs process. Būvniecības jomā parādās aizvien jauni celtnieki ar zemu kvalifikāciju, kurus izvēlas algot jaunās būvfirmas, jo šāds darbaspēks attiecīgi ir ievērojami lētāks nekā noalgot augsti kvalificētu darbaspēku, kuru Latvijā nav nemaz tik daudz. Līdz ar to, cieš būvobjektu kvalitāte, kas apdraud cilvēku dzīvības.
Pēdējos gados Latvijā ievērojami trūkst dzīvokļu un dzīvojamo platību. Respektīvi, aktīvākā būvniecība norisinās tieši mājokļu jomā, jo pēc tiem ir liels pieprasījums. Arī, šobrīd tik aktuālā, ekonomiskā krīze Latvijā nespēj apstādināt šīs nozares attīstību.
Pēdējā laikā ir parādījusies tendence, ka jauno projektu skaits samazinās, taču dzīvokļu skaits palielinās. Līdz ar būvniecības mērogu un apbūves intensitātes tempu palielināšanos jauno daudzdzīvokļu māju projektu tirgū būtiski saasinājusies konkurence starp kompānijām, kas attīsta šāda veida projektus. Savukārt pircēji, izvēloties mājokli, kļuvuši ļoti piesardzīgi un izvēlīgi. Tāpēc nopietni būvnieki vairs neaprobežojas ar mazstāvu un daudzstāvu dzīvojamo namu būvniecību, bet arī piedāvā potenciālajiem pircējiem attīstītu sociālo infrastruktūru un dažādu nekustamo īpašumu apvienojumu. Vienlaikus pieredzējušie tirgus dalībnieki ļoti labi apzinās, ka turpmāk uzvarēt konkurences cīņās par klientiem būs iespējams tikai piedāvājot visaugstākās kvalitātes dzīvojamo objektu.
Piedāvāto dzīvokļu īpatsvars Rīgas centrā samazinājies par 13%, bet galvaspilsētas mikrorajonos palielinājies par 24%. Šobrīd visvairāk apbūvēto mikrorajonu līderu trijnieku veido Ķengarags, Mežaparks un Pļavnieki.. Neskatoties uz visu, Latvijas rādītāji par iedzīvotāju nodrošinājumu ar dzīvojamām telpām joprojām atpaliek no Baltijas kaimiņvalstīm.[1.,27.lpp]
…