Magnetohidrodinamika (MHD) ir fizikas nozare, kas pēta elektrību vadošu šķidrumu un gāzu kustību magnētiskajā laukā. Interese par šo nozari radās 60 gadu vidū, jo, pirmkārt: neparasta magnētiskā lauka daudzveidība rada daudz jaunu fundamentālu problēmu fiziskālajā, fizikāli-ķīmiskajā un hidrodinamiskajā jomā. Otrkārt, radās interesanti un daudzveidīgi piedāvājumi, kā praktiski lietot magnētiskos šķidrumus.
Ar magnetohidrodinamikas palīdzību raksturo daudzas kosmiskās fizikas parādības: zvaigžņu un planētu magnētiskos laukus, galaktiku magnētisko lauku rašanos, saules ciklu, hromosfēra uzliesmojumus uz saules, saules traipus 3.
Uz magnetohidrodinamikas pamata veido MHD-ģeneratorus, MHD-sūkņus. Ar elektromagnētisko lauku palīdzību ir iespējams sekot vides kustībai, bet ar vides kustības palīdzību ir iespējams saņemt elektromagnētisko enerģiju, ko mēs varam lietot MHD sūkņu izgatavošanai, raķetes dzinēju, elektroģeneratoru izgatavošanai.
Feromagnētiskais šķidrums sastāv no feromagnētiskajām daļiņām, kuras atrodas peldošā stāvoklī šķidrumā. Šķidrums parasti ir organiskais šķīdinātājs vai ūdens. Lai nodrošinātu tāda šķidruma noturību, feromagnētiskās daļiņas saistās ar virsmas aktīvo vielu, kas veido aizsargapvalku apkārt daļiņām un kavē to salipšanu kopā.…