Pirmais magnētiskās rezonanses tomogrāfs, kas spēja radīt pilna ķermeņa detalizētus attēlus, tika izstrādāts 1977. gadā. Tikai 44 gadu laikā magnētiskās rezonanses attēldiagnostika ir kļuvusi par visbiežāk veikto medicīniskās attēlveidošanas testu – šobrīd kopumā viena gada laikā tiek veikti vairāk nekā 30 miljoni izmeklējumi. [1.]
Magnētiskās rezonanses tomogrāfs sastāv no daudziem komponentiem, kas saskaņoti darbojas vienotā sistēmā, lai iegūtu ķermeņa audu šķērsgriezumu divdimensionālus attēlus. Iegūtos attēlus izmanto orgānu morfoloģisko struktūru izmaiņu diagnosticēšanai. Tāpat no tiem iespējams konstruēt trīsdimensionālus anatomisko struktūru modeļus. Procedūras laikā netiek izmantots jonizējošais starojums, tādēļ tā nav kaitīga pacienta veselībai.
Tiek izdalītas divu veidu magnētiskās rezonanses tomogrāfijas iekārtas: atvērta un slēgta tipa. Šobrīd magnētiskās rezonanses izmeklējumi visbiežāk tiek veikti slēgta jeb tuneļa tipa tomogrāfā, jo tas nodrošina skaidrāku un detalizētāku attēlu uzņemšanu. [2.]…