-
Mācīšanās stili saskaņā ar A.Kolba teoriju
Analizējot grupas un respondenta atbilžu rezultātus gribētos piebilst, ka neskatoties uz to, ka visas vajadzības ir nepieciešamas un grūti izdalīt vienu – svarīgāko, taču ir pamats izdarīt secinājumu, ka pašrealizācijas vajadzība ir vissvarīgākā. Ir svarīgi apmierināt tieši iekšējas vajadzības, jo tās cilvēkam ir visvairāk aktuālas. Tātad jābūt apmierinātām pamatvajadzībām, un tikai tad būs svarīgākas citas vajadzības. Cilvēks apmierina savas vajadzības pakāpeniski, tiekoties no zemākā pēc kaut kā augstāka. Jo vairāk cilvēks apmierina savu konkrēto vajadzību, jo mazāks paliek tās motivējošais spēks.
Cilvēka daba ir tāda, ka augstāka vajadzība neparadās vispār, vai arī atrodas „pazemē”, kamēr netiks apmierinātas citas vajadzības. Kā kaķis, kurš nav ēdis vienu nedēļu, no sākuma pievērsīs uzmanību barībai, pat nepamanot suņu baru. Kaut kas līdzīgs notiek arī ar cilvēkiem.
Jebkuras vajadzības apmierināšana, nodrošina rakstura īpašību pozitīvu attīstību, kas noved pie labvēlīgas, veiksmīgas un progresīvas personības attīstības.
Lai apmierinātu šīs vajadzības, cilvēkiem ir vajadzīga maksimāla radošā brīvība, līdzekļu izvēle un problēmu risinājums. Attīstoties cilvēkam kā personībai, neierobežoti attīstās viņa potenciālās iespējas, pašizteiksmes vajadzības nevar nekad būt apmierinātas pilnībā. pilnībā apmierinātas.
Vajadzība kļūst par stimulu, ja apmierinājums nokritīsies zemāk par pieņemamo līmeni un tā paaugstināšanas iespējas manāmi palielina darba efektivitāti, bet apmierinātā vajadzība tādas funkcijas zaudē. Vajadzības apmierināšana nenoved pie automātiska augstākā līmeņa vajadzību apmierināšanas, jāņem vērā, ka katrā dotajā momentā dominē viena noteikta vajadzība, cilvēka darbība pakārtojas ne tikai tai, bet arī daudzām citām, kuras dažreiz ir grūti atpazīt.
Neapmierinātas vajadzības mudina cilvēkus uz aktīvām rīcībām, apmierinājumi pārstāj eksistēt, un viņu vietu ieņem neapmierinātās vajadzības.
Analizējot pētījuma rezultātus tika konstatēts:
• Zemāka līmeņa vajadzību apmierināšana ir tikai ceļš uz augstāka līmeņa vajadzību apmierināšanu, kas parastiem vārdiem nozīmē, ka ir jāēd, lai dzīvotu, nevis jādzīvo lai ēstu.
• Respondentiem ir svarīgs ne tikai pozitīvs novērtējums, bet arī citu cilvēku domas.
• Svarīgākās gan respondentam, gan respondentu grupai ir pašrealizācijas, izziņas un drošības vajadzības.
• Respondenta atbildes ir ļoti līdzīgas respondentu grupas atbildēm.
• Gan respondentu grupa, gan respondents tiecas pēc piederības, drošības, pašrealizācijas un materiālām vajadzībām.
…
Ir daudz dažādu teoriju par cilvēka mācīšanās stiliem. Salīdzinājumam esmu iepazinusies ar dažādām metodikām ar kuru palīdzību var noteikt cilvēkam piemītošu macīšanas stili. Visefektīvāka un rezultatīvāka man šķiet ir amerikāņu zinātnieka D.A. Kolba teorija par mācīšanas stiliem, kurā viņš atspoguļo četras mācīšanās stilu kategorijas. Darbā tiek apskatīti A.Kolba piedāvātie mācīšanas stili, kā arī tiek sniegts to raksturojums. Darba ietvaros tika analizētas aizpildītas respondentu anketas par mācīšanas stiliem, kas tika izveidotas vadoties no A.Kolba teorijas par mācīšanas stiliem, nolūkā noskaidrot katra respondenta mācīšanas stilu (saskaņā A.Kolba teoriju). Papildus darbā ir ietvertas pārskatāmas tabulas un diagrammas. Darbs sastāv no diviem pētījumiem 1. Pētījums 1 - Izmantojot vingrinājumu mācīšanās stilu noteikšanā. 2. Pētījums 2 - par mācību motivāciju. Darbs noformēts atbilstoši LU noformēšanas prasībām, ieskaitot atsauces un avotu sarakstu. Darbs Juridiskās fakultātes kursā "Pedagoģijas un psiholoģijas pamati."
- A.Adlera teorija un izglītība
- Mācīšanās stili saskaņā ar A.Kolba teoriju
- Trauksmes būtība un tās skaidrojošo teoriju analīze
-
Tu vari jebkuru darbu ātri pievienot savu vēlmju sarakstam. Forši!No narkomānijas atkarīgo jauniešu ģimenes attiecību modeļi
Referāts augstskolai24
-
Profesionālās izdegšanas sindroma mijsakarības ar vajadzību apmierinātības līmeni operatīvajiem darbiniekiem(vīriešiem) vecumposmā no 25-45 gadiem
Referāts augstskolai42
-
Pusaudžu dzīvesdarbības prasmju attīstīšana mācīšanās procesā
Referāts augstskolai21
-
Pieaugušo attīstības un mācīšanās modeļi mūžizglītības kontekstā
Referāts augstskolai7
-
Jauniešu vecumposma iezīmes etniskās identitātes un vērtību veidošanās kontekstā
Referāts augstskolai22