Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Mācīšanās motivāciju veicinošie faktori mācību nodarbībā

    TOP 500

    Referāts10 Pedagoģija

3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:215001
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.07.2016.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 12 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    2
1.  Motivācija un mācīšanās    3
2.  Mācību motivācija dažādos vecumposmos    6
2.1.  Pirmsskolas un sākumskolas vecums    6
2.2.  Pamatskolas vecums    7
2.3.  Vidusskolas vecums    9
3.  Motivējoši veidota mācību nodarbība    11
  Literatūras un avotu saraksts    15
Darba fragmentsAizvērt

Mūsdienīgā mācību procesā skolotājs organizē skolēnu aktīvu mācīšanos, lai skolēns pats, darot nonāk pie jaunām atziņām. Skolotājs kļūst viņiem par palīgu, konsultantu. Skolotājs veido stundu, apzinoties, ka skolēni uz savas pieredzes bāzes, kas jāaktualizē, paši konstruē savas zināšanas un prasmes. Skolotājs nodrošina atbilstošu mācību vidi, plāno, organizē, vada mācību procesu, kas sekmē skolēnu iesaistīšanos. Veids, kā notiek šāda mācīšana, vienlaikus arī motivē skolēnus. Motivācija mācīties rodas tad, ja skolēnam jaunajā situācijā nepietiek ar iepriekšējām zināšanām. Iekšējā motivācija saistās ar interesi, kas rosina izziņas aktivitāti. Skolēnam nav zināms uzdevuma, problēmas risinājuma ceļš un rezultāts, bet viņam ir pozitīva pieredze citu problēmuzdevumu risināšanā, un mācīšanās vide ir atbalstoša. Lai mācoties, apgūtais būtu noturīgs, jaunapgūtais jālieto. Ir svarīga atgriezeniskās saiknes iegūšana par mācīšanos, novērtējot mācīšanās rezultātus. Bez konkrētajām mācību procesa zināšanām tikpat svarīgi saprast – kā es zinu, kā es mācos. Prasme domāt par savu mācīšanos palīdz gūt labākus rezultātus (Bruņeniece u.c., 2011).
Tomēr lai cik labi nebūtu noorganizēta mācību vide un mācību nodarbība ne vienmēr viss izdodas kā plānots. Tāpēc kā svarīgs skolēnu motivācijas faktors apgūt kādu mācību priekšmetu ir jāpiemin arī skolotāja izglītība un personiskā kultūra, teorijas un prakses attiecības pieredzē, profesionālā kompetence, saskarsme ar skolēniem un citiem pedagoģiskā procesa dalībniekiem, profesionālā pārliecība un atbildība (Žogla, 2001). Bieži skolēni uz jautājumu - kāpēc viņiem nepatīk mācību priekšmets, atbild ar pamatojumu, ka viņiem nepatīk konkrētais skolotājs, tas apliecina, ka arī skolotāja personībai, darba stilam un attiecībām ar skolēniem arī ir visai liela loma skolēnu mācību motivācijas attīstīšanā. Ļoti svarīga ir skolotāja paša motivācija iemācīt savu priekšmetu skolēniem, paša skolotāja ieinteresētība savā mācību priekšmetā, jā tā ir, tad skolotājam vienmēr būs interesanti piemēri ārpus mācību grāmatas mācību vielas, viņš būs ieinteresēts uzzināt jaunumus savā nozarē un varēs tos nodot saviem skolēniem. Motivēts skolotājs būs ieinteresēts dažādu mācību metožu izmantošanā, padarot mācību procesu daudz interesantāku. Tāds skolotājs būs ieinteresēts mācīt skolēniem ne tikai mācību vielu, bet arī prasmi mācīties.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties