Būtībā tautas dejai ir vairākas nozīmes motivējošas vides izveidē. Kā jau augstāk minēts tās pamatā ir tautas kūltūras saglabāšana, piemēram, tradīciju, paražu un mentalitātes saglabāšana. Tautas deja ir brīva, to var dejot katrs kas vēlas bez īpašas šķirošanas, to var dejot jebkur, kur tas ir iespējams. Tautas dejai ir nozīme arī cilvēka garigo un fizisko spēju pilnveidē.
Akcentējot šīs svarīgākās tautas dejas nozīmes un savienojot tās ar piedāvātajiem motivējošas vides modeļiem, var secināt, ka motivējošu mācību vidi jauniešu tautas deju kolektīvā ir iespējams izveidot.
Secinājumi
1. Galvenie procesi, kas norisinās jauniešu personības attīstībā ir sava „Es”, pašvērtējuma, individiualitātes veidošanās un attīstība.
2. Motivēšanas teorijas iedala trīs grupās: satura – balstās uz cilvēka vajadzībām, norises – balstās vairāk uz pūlēm, atalgojumu un rezultātu, stimulējošā – blastās uz stimuliem, jeb ārējiem faktoriem.
3. Mācību motivācija galvenokārt balstās uz motīviem un stimuliem, un to var ietekmēt dažādi faktori.
4. Jauniešu vecumam raksturīgākā iezīme mācīšanās motivācījā ir tādu motīvu veidošana, kas noved pie intereses rosīšanās mācībās.
5. Pāsmotivāciju var veicināt tikai pats cilvēks un viņa uzskati, par savas dzīves veidošanu.
6. Uzvedība vienmēr ir mērķtiecīga, tā parāda cilvēka attieksmi, uzskatus un ir materiālo un garīgo vērtibu kopums.
7. Tautas dejai ir vairākas nozīmes motivējošas mācību vides izveidē.
8. Darbojas divi motivējošas vides modeļi , kas paredzēti deju nodarbībās.
9. Apvienojot motivējošas vides modeļus ar tautas dejas galvenajām nozīmēm ir iespējams radīt veselīgu motivējošu mācību vidi.
…