Motivācija ir tā, kas garlaicības vietā rada interesi. Šekspīrs rakstīja par „zēnu, kurš ar savu slokas somu un nomazgāto seju činkstēdams gliemeža gaitā negribīgi vilkās uz skolu”. Motivācija dažkārt ir ceļš uz pedagoģiskiem sasniegumiem. Tā ir arī sava veida pašmērķis, viens no pedagoģijas mērķiem. Motivācijas jēdziens ir vērtīgs ne tikai tajā ziņā, ka motivācija nosaka pastiprinātājus, - tas ir svarīgs arī tāpēc, ka uzvedība ir orientēta uz noteiktu mērķi.1
Viens no motivācijas sastāvdaļām un priekšnosacījumiem ir vajadzību loks un apmērs. Cilvēku visvairāk raksturo tas, kādas vajadzības viņš cenšas apmierināt, pēc kā dzīve tiecas. Par personības būtību spriež pēc tā, kuras vajadzības cilvēkam ir vissvarīgākās, tas ir, kāda ir personības vajadzību struktūra.
Kā ir redzams, cilvēka motivācija un vajadzības ir vienmēr aktuāls jautājums, kuru pēta daudzie zinātnieki un spriež filozofi. Tāpēc šīs darbs ir veltīts cilvēka noteiktu vajadzību noskaidrošanai un analīzei. Anketas mērķis ir noskaidrot attieksmi pret mācībām. Darba mērķis ir noskaidrot kāda no vajadzību grupām ir svarīgākā 10 anketētam respondentiem un analizēt trīs respondentu anketu sīkāk.
Šajā darbā tiek izpētītas 10 cilvēku dotas atbildes uz anketu jautājumiem. Tas tiek apkopoti un analizēti pēc dažādiem kritērijiem: dzimums, vecums, izglītība.…