Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:159513
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Lai sabiedrība attīstītos, ir nepieciešams izglītot un audzināt tās bērnus.
„Bērnam ir tiesības uz tādiem dzīves apstākļiem un labvēlīgo vidi, kas nodrošina pilnvērtīgu fizisko un intelektuālo attīstību”.[7]
Valsts nodrošina visiem bērniem vienādas tiesības un iespējas iegūt izglītību atbilstoši katra spējām. Savukārt bērnam ir pienākums mācīties atbilstoši savai fiziskajai un garīgajai attīstībai.
Personām ar garīgās attīstības traucējumiem tiek dota iespēja iegūt izglītību atbilstoši savām spējām un veselības stāvoklim.
„Speciālās izglītības mērķis ir nodrošināt vispārējās un profesionālās izglītības ieguves iespējas personām ar speciālajām vajadzībām atbilstoši viņu veselības stāvoklim, garīgās un fiziskās attīstības līmenim”.[7]
Lai šo mērķi sasniegtu, bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem jāiegūst zināšanas vispārizglītojošos mācību priekšmetos, sadzīves un darba prasmēs. Skolas darbiniekiem jāveic bērnu izpēte, ārstēšana, korekcija, rehabilitācija. Jāveicina individuālo domu attīstība, kompensējot garīgās un fiziskās attīstības traucējumus.[7]
Speciālās izglītības un vispārējās izglītības iestādēs bērnus uzņem un atskaita pamatojoties uz rajona vai Valsts pedagoģiski medicīniskās komisijas slēdzienu. Šos bērnus ne tikai izglīto, bet arī audzina. Skolas galvenais uzdevums ir sagatavot bērnus dzīvei sabiedrībā.
Speciālajās skolās mācās bērni ar dažādiem garīgās attīstības traucējumiem: A līmenis – viegla garīga atpalicība; B līmenis – vidēja garīga atpalicība; C līmenis – smaga garīga atpalicība vai vairāki smagi attīstības traucējumi.
Speciālās izglītības programmu veido atbilstoši attīstības traucējumiem vai saslimstības raksturam un veselības stāvoklim. Katrs skolēns nāk uz skolu ar savu iepriekšējo pieredzi. Skolotājam jāņem vērā šīs atšķirības, jo tikai ar šādu attieksmi iespējama humāna vērtībizglītība.
Demokrātiskā sabiedrībā augstākā vērtība ir humāna personība – tās brīvība, patstāvība un atbildība, kas veidojas attīstītā darbībā [1,87]
Viens no galvenajiem faktoriem, kas palīdz uzturēt speciālās skolās audzēkņu mācības aktivitāti, ir metožu daudzveidība. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1146082
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties