Mācīšanas motivācijas veidošanu skolas vecumā bez pārspīlējuma var nosaukt par vienu no mūsdienu skolas centrālajām problēmām, par sabiedriski nozīmīgu jautājumu. Šīs problēmas aktualitāti nosaka nepieciešmība atjaunināt mācību saturu, veidot skolēnu zināšanu patstāvīgas apguves paņēmienus un izziņas intreses, izkopt audzēkņiem aktīvu dzīves pozīciju, realizēt vispārējo vidējo izglītību.
Lai sekmīgi atrisinātu mūsu sabiedrības vērienīgās kompleksās sociālekonomiskās programmas, lai ekonomiku virzītu pa intensīvas attīstības ceļu, ir nepieciešams ikviena sabiedrības locekļa jauna, aktīva, atbildības pilna atieksme pret darbu, ko viņš veic.
Ļoti svarīgi ir ieaudzināt katrā cilvēkā apzinīgu disciplīnu, radošu attieksmi pret darbu, vajadzību strādāt aktīvu dzīves pozīciju.
Sevišķi svarīgi ir ieaudzināt katrā jaunietī apzinātu vajadzību mācīties un strādāt, palielināt skolēnu atbildību par zināšanu kvalitāti, par mācību un darba disciplīnas ievērošanu, kā arī paaugstināt viņa sabiedrisko aktivitāti. Šajā sakarībā īpaši svarīgi ir izpētīt skolēnu attieksmi pret mācību darbu, noskaidrot viņa motivāciju.
Mācīšanas motivācijas veidošanās problēma atrodas mācību un audzināšanas darba krustpunktā, tā ir uzskatāma par mūsdienu mācību procesa svarīgāko aspektu. Tas nozīmē, ka skolotāja uzmanības centrā ir ne vien skolēnu mācīšanās, bet arī audzēkņa personības attīstība. Motivācijas veidošana ir mūsu sabiedrības ideālu, pasaules uzskata vērtību ieaudzināšana skolēnos apvienojumā ar viņa aktīvo rīcību.
Lai veidotu zinātniski pamatotu `` motivācijas pedagoģiju ``, jāielūkojās mūsdienu motivācijas psiholoģijā.…