Pētnieciskā darba secinājumi
Iekštelpu CO2 koncentrācija, kas pārsniedz 1000 ppm, liecina par nepietiekamu telpu ventilāciju, un arī par to, ka telpas platība nav pietiekama konkrētam skolēnu skaitam. [15]
• Tradicionālā klases vedināšana pirms mācību stundas atverot logu, nenodrošina pietiekami svaigu gaisu. Jo šādi vēdinot klasi 10 minūtes, neizdevās samazināt CO2 koncentrāciju zem 1000 ppm.
Par veselībai riskantu tiek uzskatīta CO2 koncentrācija, kas sasniedz 5000 ppm. [15]
• Lai gan nevienā no eksperimentos fiksētajiem lielumiem CO2 koncentrācija nepārsniedz kritisko robežu, vislielākais CO2 koncentrācijas daudzums tika fiksēts pēc vingrošanas, t.i., 4508 ppm. Taču šāds CO2 koncentrācijas daudzums tikai pierāda to, ka pēc intensīvas fiziskas slodzes obligāti jāvēdina klase, atverot visus logus.
Pētījumi pierāda, ka cilvēka garīgās darbības spējas samazinās pie CO2 koncentrācijas 2500 ppm. [15]
• Veiktajos eksperimentos tika konstatēts, ka pārbaudes darbu izpildes beigās CO2 koncentrācija klases telpā sasniedza 3070 ppm un 2638 ppm. Iegūtie dati liecina, ka stundas pēdējās minūtēs nav iespējams produktīvs garīgs darbs, ja klasē nav iespējams atvērt logu vai ieslēgt gaisa ventilēšanas sistēmu.
• Katrā klasē būtu lietderīgi izvietot CO2 sensorus, lai paši skolēni varētu sekot gaisa kvalitātei klasē. Piemēram, Vācijā klasēs ir luksoforiem līdzīgi CO2 sensori, kas ar krāsu brīdina par nepieciešamību vēdināt klasi.
• Jāatzīmē, ka CO2 koncentrācija telpā, kur atrodas cilvēki ir mainīga. Tā atkarīga gan no cilvēku skaita, vecuma, pat svara, darbības veida, telpas lieluma.
…