Par Bēthovenu izvēlējos rakstīt, jo es viņu apbrīnoju. Kā var neapbrīnot cilvēku, kurš pat pēc tam, kad ir palicis kurls, spēj sarakstīt skaņdarbus? Pat daudzi no komponistiem, kuri spēja dzirdēt, neuzrakstīja tik satriecošas simfonijas. Viens no dižākajiem komponistiem pasaulē ir pelnījis, lai par viņu kāds uzrakstītu referātu.
Šobrīd es nezinu, kāds Bēthovens bija, es pat īsti nezinu viņa skaņdarbus, zinu tikai „Elīzei” un viņa 9. simfoniju. Tāpēc viens no iemesliem, kādēļ nolēmu par Bēthovenu rakstīt, bija noskaidrot viņa izcilākos un slavenākos skaņdarbus. Vēl es vēlējos noskaidrot, vai Bēthovens bija vientuļš, vai viņam bija brāļi, māsas, un, ja bija, kā viņš ar tiem satika? Ir tik daudz, ko es vēlos uzzināt… Ceru, ka vismaz uz lielāko daļu es atbildes uzzināšu..
DZĪVES FAKTI
Bēthovens piedzima mūziķu ģimenē Bonnā 1770. gadā. Viņš bija vecākais izdzīvojušais Johana un Marija van Bēthovenu dēls. Divi jaunākie brāļi – Kaspars Antons Kārlis un Nikolauss Johans piedzima attiecīgi 1774. un 1776. gadā. Bēthovenu nosauca vectēva – un vienlaikus arī krusttēva – vārdā, kuru tāpat dēvēja par Ludvigu van Bēthovenu, un kurš Bonnas galmā bija labi ieredzēts mūziķis. Kaut arī vectēvs nomira, Bēthovenam bija tikko trīs gadiņi, mazajam Ludvigam par viņu saglabājās jaukas atmiņas. …