Pēc Latvijas Republikas iestāšanās Ziemeļatlantijas militārajā aliansē (NATO), aizvien biežāk Latvijas Republikas Nacionālie bruņotie spēki (NBS), kā alianses pilntiesīgi locekļi, piedalās dažādās starptautiskās militārās operācijās (SO).
NBS militārajam kontingentam veicot dienesta pienākumus SO Kosovā (KFOR), Irākā (OIF) un Afganistānā (ISAF) sākotnēji nebija specifiska, vietējiem apstākļiem piemērota, moderna formas tērpa.
Sākotnēji NBS karavīrus ar lauku formas tērpu SO rajonā bez atlīdzības, nodrošināja Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Bruņotie spēki (BS), jo ASV vadība ar izpratni izturējās pret Latvijas valsts ierobežotajām finansiālajām iespējām un ļoti pozitīvi novērtēja LR NBS kā stratēģisko partneru cīņā pret Vispasaules terorismu.
Minētajam faktam bija viena pozitīvā puse, proti, NBS tika ietaupīti samērā lieli finansu resursi, kas nebija jāatvēl formastērpa iegādei, bet kā negatīvais – bieži vien NBS karavīri SO rajonā tika identificēti kā ASV BS pārstāvji, līdz ar to tiem nebija savas nacionālās identitātes.
Attīstoties Latvijas ekonomikai 2006.gadā beidzot tika pieņemts politisks lēmums, ka LR NBS, tiks izstrādāts vienota parauga, moderns, NATO prasībām atbilstošs formas tērps.
LR AM un NBS amatpersonas veica nopietnu izpētes darbu, lai kopā ar NBS Speciālo uzdevumu vienības (SUV) un Sauszemes spēku (SZS) karavīriem izstrādātu jaunā formas tērpa koncepciju.
Rezultātā tika pieņemts lēmums, ka formas tērpa izstrādē sastāvēs no divām atsevišķām daļām;
1.LR NBS identificējoša, moderna maskēšanās auduma (dizainparauga) izstrāde;
2.Vienota, pilnībā nokomplektēta formas tērpa izveidi, kas sastāv no visiem karavīriem dienesta pildīšanai piemērotiem formas tērpa elementiem.…