Ievads
Daudzu lielākā vēlme ir zināt, paredzēt nākotni. Reizēm cilvēks dara pārsteidzīgas lietas, maksā naudu, meklē iespējamos parapsiholoģijas un šamanisma pieturas punktus
Vēsture ir visaptveroša pētnieciskā un uz izzināšanas metodēm balstīta nozare, kuras viens no mērķiem ir apzināt pagātnes sakarības, balstoties uz kurām ir iespējams paredzēt, izvērtēt iespējamās kļūdas, potenciālās problēmas. Vēsture sniedz iespēju priekšlaicīgi nonākt pie pozitīva iznākuma mērķa sasniegšanā gan valsts, gan arī tiesību izaugsmē un attīstībā.
Nenoliedzami sākotnējais priekšstats par valsti veidojas no tā, kāda uzbūve un uz kādiem principiem ir balstīts valsts pamatlikums - Konstitūcija. Konstitūcija (lat. constitutio uzbūve, iekārtojums, iedibināšana; constituere nodibināt, iekārtot, nostiprināt) – tāda tautas vai valsts tiesību normu un principu sistēma, kurai piešķirts augstākais juridiskais spēks. Konstitūcija tiek izstrādāta un pieņemta, lai regulētu tiesisko attiecību pamatus starp cilvēku un sabiedrību, no vienas puses, un valsti - no otras puses, un šī normu sistēma ir ietverta vienā vai vairākos normatīvos dokumentos – pamatlikumos vai arī neierobežota daudzuma un veida aktos, tiesu precedentos utt. Konstitūcija pastāv visās valstīs kā noteiktas kārtības organizētības izpausme, normatīvus pamatus liekoša, kārtība. Konstitūcija (lat.constitutio noteikšana) – valsts pamatlikums, kas noteic tās sabiedrisko un valsts iekārtu, vēlēšanu sistēmu, valsts varas un pārvaldes orgānu funkcijas un darbības principus, pilsoņu galvenās tiesības un pienākumus. No šī, tiesiski, augstākā likuma spēka, akta, ir redzama valsts iekārta, nostādnes attiecībā pret tautu, likumdošanu, kā arī vispārējās pamatnostādnes valsts pārvaldē.
Šajā referātā tiks izskatītas Latvijas PSR 1977. Gada konstitūcijas raksturojums, izvērtējums no dažādiem skatījumiem, kā piemēru izmantojot administratīvo tiesību pētīšanas metodes virzienus – teorija, likums un realitāte.
Referātā Konstitūcijas analīze tiks veikta ne atsevišķi par kadru nodaļu un pantiem, jo šādā gadījumā būs nepieciešamas vismaz divu – trīs autorlokšņu apjoms, lai pilnīgi veiktu Konstitūcijas raksturojumu. Uzmanība tiks pievērsta vispārējā nozīmē galvenajiem principiem, kuri jāņem vērā, lai rastos priekšstats par Konstitūcijas uzbūvi, likumību un reālo darbību.
…