Vēsā laikā loga virsmas temperatūra pazeminās un var rasties tā dēvētais rasas punkts. Tā tiek dēvēta temperatūra, pie kuras gaisā vairs neuzsūcas mitrums. Siltais telpas gaiss, kam ir augsts mitruma sastāvs, saskaras ar vēso stiklu. Tā rezultātā mitrums pārvēršas par kondensātu uz loga rūts. Pie ļoti zemas iekšējās temperatūras kondensāts uz stikla var pat veidot apledojumu.
Dažkārt, uzstādot izolētus plastikāta logus, apledojums veidojas ne tikai uz iekšējiem stikliem, bet arī uz ailu malām. Tas rodas aukstuma tiltu dēļ, kuros ir papildus siltuma pieplūdums un zema virsmas temperatūra no iekštelpu puses. Logu kārbas un ķieģeļu vai betona sienu savienojumu vietās saskaras dažāda blīvuma un biezuma materiāli, kas loga nepareizas uzstādīšanas gadījumā rada siltuma zudumus.
Aukstuma tilti
Aukstuma tiltus veido iedomātas līnijas, kas savieno punktus ar vienādu temperatūru. Logam rodas būtiski izotermas izkropļojumi. Jāpaskaidro, ka ar izotermas līniju palīdzību tiek attēlots temperatūras raksturojums, kas ļauj aprēķināt labāko loga novietojumu celtniecības konstrukcijā montāžas laikā. Konstrukcijas novērtēšanā svarīgākā ir desmit grādu izoterma, kam, lai izvairītos no kondensāta, jāiet caur visu iekšējo konstrukcijas daļu. Jo izotermai ir mazāks izliekums, jo mazāki būs siltuma zudumi.
Vēdināšanas nozīme
Lai novērstu kondensāta rašanos nepieciešams regulāri vēdināt telpas. Tad siltais, mitrais gaiss izplūst ārā un apmaiņai ieplūst vēsais un sausais. Svarīgi, lai vēdināšanas laikā durvis telpā būtu aizvērtas. Pretējā gadījumā mitrais gaiss izplūdīs pa visu mājokli un no vēdināšanas nebūs gaidītā efekta.…