Šodien, straujai un dinamiskai biznesa attīstībai ir svarīga katra minūte. Pareizi plānot sava uzņēmuma darbības procesa realizēšanas etapus nozīmē veiksmīgi, produktīvi un efektīvi strādāt ar labiem darba rezultātiem. Bet lai pareizi izveidotu darbības plānu ir nepieciešams zināt efektīvas metodes. Tieši šādas metodes, kuras var būt optimāli piemērojami visās ražošanas, sagādes un sadales procesa stadijās, mēs varam atrast loģistikā.
Loģistika ir ekonomikas disciplīna par preču apgrozījumu, transporta un noliktavu saimniecības loģisku vadīšanas sistēmu. Loģistika šajā nozīmē var būt makroekonomiskais un mikroekonomiskais līmenis. Makroekonomiskais līmenis ir preču plūsmu organizēšana tautsaimniecības mērogā, bet mikroekonomiskais – uzņēmuma iekšējo kravas plūsmu racionālā vadīšana: transporta, ekspedīcijas, uzglabāšanas, iesaiņošanas, kraušanas darbu veikšana visās ražojumu izgatavošanas vai pakalpojumu veikšanas stadijās (resursu apgādē, ražošanā un pārdošanā). Loģistikas uzdevums ir visus šos procesus savstarpēji saistīt, un tāpēc ir nepieciešama labi izveidota informācijas sistēma.1
Savā darbā es izskatīju loģistikas sistēmas Just in Time aspektus, kuri ir nepieciešami izstrādājot materiālas plūsmas iziešanas stratēģiju, ražošanas, sadales un transporta sistēmu veidus, piegādes sistēmas vadīšanu un transporta servisa apkalpošanu.
Tātad, ka jau noskaidrojām loģistika ir zinātne par transportēšanas, noliktavas izmantošanas un citām materiālām un nemateriālo operāciju plānošanu, kontroli, un vadīšanu. Šīs operācijas realizē materiālu un izejvielu nogādes procesā līdz uzņēmumam, izejvielu un pusfabrikātu iekšējas ražošanas apstrādes, gatavas produkcijas nogādei līdz patērētājam saskaņā ar pēdēja interesēm un prasībām, kā arī attiecīgas informācijas nodošanai, glabāšanai un apstrādei. Tātad, noskaidrojot kas ir loģistika un ar ko tā nodarbojas, mēs redzam, ka viena no loģistikas funkcionālām nozarēm ir produkcijas transportēšana. Citādi sakot, patērētājam ir nepieciešamas kvalitatīvas preces nepieciešamajā daudzumā, vajadzīgajā vietā un vajadzīgajā laikā un kas ir piegādāts ar minimālajām izmaksām. Visi minētie momenti norāda uz loģistikas sistēmas „Just In Time” - tiešlaika sistēmas kritērija svarīgumu.…