Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:536619
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.05.2016.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 18 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2011. - 2015. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    2
1.  TEORĒTISKĀ DAĻA    6
1.1.  Dienas kārtības teorija    6
1.2.  Kas ir ziņa?    8
1.2.1.  Ziņu veidi    8
1.2.2.  Ziņu tematika    9
1.2.3.  Ziņu atlases kritēriji un veidošana    10
1.3.  Ziņu raidījumi televīzijā    12
1.3.1.  Ziņu raidījuma struktūru veidojošie faktori    13
1.3.2.  Sižeti    14
1.3.3.  Ziņu sižeta komponenti    14
2.  METODOLOĢIJA    16
2.1.  Kontentanalīze    16
2.2.  Kategorijas    17
2.3.  Izlase    18
  NOBEIGUMS    19
  IZMANTOTĀS LITERATŪRAS SARAKSTS    21
Darba fragmentsAizvērt

NOBEIGUMS
Šodienas piesātinātais ziņu mediju piedāvājums – plaša ziņu avotu izvēle dažādās mediju platformās – ir mainījusi arī auditoriju uzvedību pret to, un arī pašu mediju konkurence ir pieaugusi vairākkārt, tostarp, tas ir atstājis nospiedumus uz sabiedriskās TV ziņu lietošanas paradumiem. Lielākoties auditorijas acīs sabiedriskās televīzijas ziņu tonis ir konservatīvs un oficiāls, tas konfliktē ar auditorijās valdošajiem noskaņojumiem un gaidām, taču tam tādam ir jābūt, jo ziņas nav tas pats, kas izklaidējošs sarunu šovs.
LNT priekšrocība ir tā, ka tas ir no valsts neatkarīgs uzņēmums, kas spēj sniegt skatītājam lielāku izklaidējošo saturu, savukārt sabiedriskā televīzija netiek pakļauta konkrētai personai, tā pieder valstij, tādejādi vēloties veicināt sabiedrības izglītošanu. Sabiedrībā dominē uzskats, ka LTV ir valsts televīzija, kura nodrošina komunikāciju starp varas pārstāvjiem un iedzīvotājiem, un novēršanās no LTV vienlaikus ir protests pret politiskās elites dienaskārtības dominēšanu ziņu saturā, taču tā nemaz nav, ja ņem vērā to, ka mūsdienu straujajā mediju informācijas „katlā” katrs var izvēlēties skatīties, lasīt, klausīties to, kas pašam patīk un interesē.
Darba mērķis bija noskaidrot ziņu raidījumu struktūras elementus, kā arī veidot teorētiskās zināšanas par ziņas jēdzienu, ziņu sižeta komponentiem, tematiku, žanriem un metodoloģiju, lai pētījumu par šo tēmu varētu veikt arī praktiski.
Ar teorētiskās bāzes palīdzību, spēju noskaidrot to, kas ietekmē mūsdienu straujo ritmu, un viens no apstākļiem ir dienaskārtība. Apskatīju Valtera Lipmana dienas kārtības teoriju, kura nosaka, ka „mediji ir logi, kuri atrodas ārpus cilvēka vadošās pieredzes, un, kuri nosaka mūsu kognitīvās kartes par šo pasauli.” Televīzija mūsdienās ir pierādījusi to, ka spēj regulēt, mainīt un veidot cilvēka priekšstatus par dažādiem procesiem, kas notiek apkārt. Galvenais, ko argumentē šī teorija ir tas, ka plašsaziņas līdzekļi neatspoguļo realitāti, viņi to filtrē un rada un tas, ka plašsaziņas līdzekļu uzmanības koncentrācija kādai konkrētai problēmai liek sabiedrībai saprast, ka tā ir svarīga, kas nenoliedzami nozīmē, ka iespējams, mēs paši nemaz neveidojam to dienas kārtību, kas mums ir.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1353998
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties