Kopš neatkarības atgūšanas 1991.gada Latvijas valsts ekonomikas attīstības tempi ir bijuši lēni, bet patreizējā ekonomiskā situācija Latvijā ir nedaudz nostabilizējusies. Par to liecina pozitīvie rādītāji, kā, piemēram, Latvijas valsts iekšzemes kopprodukta apjoms ir palielinājies, inflācijas līmenis pazeminājies, kā arī katru gadu ārvalstu investīvijas Latvijā ieplūst arvien vairāk.
Tā kā Latvijas tautsaimniecības nozaru pamatproblēma tirgus ekonomikas veidošanas procesā ir progresīvākas, kvalitatīvākas un pieprasītākas produkcijas ražošana, kas saistīts ar plaša mēroga rūpniecības tehnisko atjaunošanu. Jaunu tehnoloģijas ieviešana ir iespējama tikai ar jaunu iekārtu un jaunu aprīkojuma izmantošanu1. Tāpēc pie patreizējās situācijas Latvijā ir iespējama veiksmīga līzinga attīstība, kas, finansējot investīcijas un saglabājot uzņēmumam finansu likviditāti, rada iespēju ātrāk nomainīt novecojošo tehniku un atjaunot ražošanu.
Mūsdienās lielā nozīme pēc līzinga sabiedrības pakalpojumiem ir ne tikai juridiskajām personām (t.i. uzņēmumiem), kas grib nodrošināt veiksmīgu sava uzņēmuma darbību, bet arī fiziskajām personām (t.i. valsts iedzīvotāji), kas grib apmierināt savas vajadzības un vēlmes. Tā kā uzņēmumu un iedzīvotāju vajadzībā pēc konkrētām precēm kļūst arvien pieaugošākas, un tajā pašā laikā brīvie finansiālie līdzekļi ir nepietiekoši priekš šo preču iegādes, tad līzinga sabiedrības, sniedzot savus pakalpojumus, ļauj iegādāties attiecīgo preci, samaksājot par to vēlāk.
Latvijā uz 2004.gada 1.ceturksni bija 25 līzingu sabiedrības (skatīt pielikumu Nr.2), kas piedāvā iedzīvotājiem un uzņēmumiem līzinga sabiedrības pakalpojumus Latvijā.
Referātā mērķis ir sniegt nelielu ieskaitu līzinga attīstības vēsturē, izskaidrot līzinga būtību, veidus un modifikācijas, noskaidrot līzinga tiesisko regulēšanu Latvijā, kā arī dot praktisku piemēru no līzinga sabiedrības “INSERVISS GROUP”, t.i. līguma paraugu un maksājuma grafiku (skatīt pielikumā Nr.3).…