Latvijā līzings kā finansu pakalpojums pazīstams jau vairākus gadus. Es domāju, ka lielai daļai sabiedrības pašlaik jau ir izveidojies priekšstats par to, kas īsti slēpjas zem šī angliskā termina. Mūsdienu apstākļos ar katru gadu palielinās līzinga pakalpojumu izmantošanas skaits. Ar līzinga starpniecību tiek iegādātas ēkas, būves, transportlīdzekļi, datori, sadzīves tehnika u.t.t. Līzinga darījumi kļūst arvien populārāki, nesot ienākumus līzinga devējiem un nodrošinot līzinga saņēmējus ar nepieciešamo mantu sava biznesa veikšanai vai sadzīves problēmu atrisināšanai.
Bet, kā jau visiem pakalpojumiem, līzingam ir arī savi trūkumi, kuri, galvenokārt, ir saistīti ar likumdošanas nesakārtotību, piemēram, var minēt PVN uzskaitīšanas un īpaši līzinga procentu aplikšanas, īpašuma tiesību pāriešanas procedūras neskaidrības, dažu operāciju atspoguļošanas uzskaitē sarežģītie nosacījumi utt..
Šī darba mērķis ir raksturot līzinga pakalpojumu un sniegt secinājumus, kas radušies šīs analīzes rezultātā.
Lai realizētu darba mērķi, tiek izvirzīti sekojoši uzdevumi:
apskatīt līzinga jēdzienu un izanalizēt līzinga veidus,
novērtēt šī finansu pakalpojuma izdevīgumu ieinteresētajām pusēm.
Šī darba izstrādāšanas metode balstās uz literatūras analīzi. Par informatīvo un literatūras bāzi ir izvelēti attiecīgi LR likumi un normatīvie akti un I. Briedes grāmata “Banku finansu pakalpojumi”.…