Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:829216
 
Vērtējums:
Publicēts: 04.04.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Teorētiskā daļa    4
1.1.  Līzinga jēdziens    4
1.1.  Līzinga veidi    5
2.  Praktiskā daļa    11
2.1.  Līzinga darījuma izmantošana uzņēmējdarbības vajadzībām    11
1.1.1.  Finansu līzings    11
1.1.2.  Operatīvais līzings    13
1.1.3.  Pirkums    15
1.1.4.  Salīdzinājums    16
  Secinājumi    17
  Bibliogrāfija    19
Darba fragmentsAizvērt

Pēdējos gados Latvijā vērojama strauja līzinga tirgus attīstība. No 2001.gada sākuma līdz 2002.gada vidum Latvijas līzinga asociācijas biedru līzinga portfelis pieauga par vairāk nekā 60% no 119 miljoniem latu līdz 191 miljonam latu. Arī pārējo līzinga firmu kredītportfeļi attīstījās un tā rezultātā Latvijas kopējā līzinga tirgus apjoms kopumā 2002. gada beigās bija jau gandrīz pusmiljards latu. Un arī uzņēmumiem piedāvātā servisa apjoms, ar katru gadu palielinās, tāpēc arī uzņēmumi arvien vairāk izmanto līzinga piedāvātās iespējas un netieši tāpēc rodas jautājums kādu līzinga veidu izvēlēties?
Tāpēc šajā kursa darbā apskatīju Līzinga teorētiskos aspektus, lai labāk izprastu darījumus, kā arī izvēlējos vienu līzinga objektu, lai izvērtētu kādu līzinga darījuma veidu labāk izvēlēties, lai nodrošinātu optimālu līdzekļu izmantošanu. Darba gaitā nonācu pie vairām atziņām. Darba gaitā nonācu pie šādām atziņām: izveidot vienu un pilnīgu līzinga klasifikāciju nav iespējams, jo līzings turpina attīstīties un atkarībā no patērētāju pieprasījuma mainās līguma nosacījumi vai iesaistīto pušu skaits. Likumdošana, kas reglamentē līzinga darījumus Latvijā, ir nepilnīga un nekorekta, tā būtiski bremzē līzinga tirgus attīstību, veidojot negodīgas konkurences apstākļus starp bankām - līzinga devējiem un līzinga devējiem, kas nav kredītiestādes. Tādēļ, manuprāt, Latvijā būtu jāizveido speciāla līzinga likumdošana, kas sakārtotu un stabilizētu tirgu, iedvestu drošības sajūtu gan līzinga kompānijām, gan līzinga ņēmējiem.
Šī kursa darba galvenais ieguvums ir tēzes, ka operatīvais līzings ir uzņēmējiem visizdevīgākais apstiprināšanās ar skaitļu piemēra palīdzību. Kā arī teorētiskās bāzes apkopošana.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties