Viena no Latvijas tautsaimniecības nozaru uzņēmumu pamatproblēmām tirgus ekonomikā ir progresīvākas, kvalitatīvākas un pieprasītākas produkcijas ražošana. Tā savukārt ir saistīta ar objektu neizbēgamu plaša mēroga tehnisko atjaunošanu, bet jaunu tehnoloģiju ieviešana ir iespējama tikai ar jaunu iekārtu un jauna aprīkojuma izmantošanu. Pēdējo gadu laikā par būtisku pastāvošās situācijas uzlabošanas iespēju Latvijā kļūst līzinga attīstība, kas rada iespējas uzņēmumam ātrāk nomainīt novecojušo tehniku un atjaunot ražošanu.
Ne vienmēr darbības plāna īstenošanai pietiekoši finansu resursi pieejami uzņēmuma iekšienē, tādējādi nepieciešams piesaistīt papildu resursus no ārienes. Tieši paralēli uzņēmējdarbības sektoram funkcionē kredītiestāžu sistēma, kas aktīvi reaģējot uz biznesa vides izmaiņām, attīstās kā kvantitatīvi, tā kvalitatīvi.
Kursa darbā, pamatojoties uz Latvijas normatīvajiem dokumentiem, ekonomikas literatūru, publikācijām presē un internetā, tiek pētīts līzings un tā priekšrocības, salīdzinājumā ar citiem finansēšanas veidiem, tiek analizēts līzinga darījums no līzinga ņēmēja viedokļa.
Darba mērķis ir parādīt līzinga priekšrocības un trūkumus no līzinga ņēmēja viedokļa, un izvirzīt priekšlikumus par pasākumiem, kas veicinātu līzinga attīstību Latvijā.
Lai sasniegtu darbā izvirzīto mērķi, veicami sekojoši uzdevumi:
1)noskaidrot līzinga darījumu teorētiskos aspektus, būtību un priekšrocības no līzinga ņēmēja viedokļa;
2)apskatīta līzinga izcelšanās un attīstība pasaulē;
3)izpētīta līzinga darījuma norises kārtība no līzinga ņēmēja viedokļa;
4)aplūkoti riski, kas jāņem vērā slēdzot līzinga darījumu.
Darba gaitā tiek apskatīta līzinga attīstība pasaulē, raksturoti dažādi līzinga veidi un objekti, analizēta līzinga kā darījuma noslēgšanas kārtība, tiek noskaidroti riski, kas ar to saistīti no līzinga ņēmēja viedokļa. …