Luterānisma pieņemšana Livonijā.
J. Blekenfelds uzsāka aktīvu pretdarbību un sūtīja sūtņus, pie ķeizara un pāvesta Rīdzinieki šos sūtņus arestēja. Kad J. Blekenfelds kļuva par arhibīskapu, viņš padzina luterāņu mācītājus no Kokneses un Limbažiem. Pēc šī gājiena sākās grautiņu vilnis. šāds grautiņu vilnis notika visā Latvijā.
Reformācijas rezultāti
1.Tā kā luterāņu dievkaplojumus vadīja dzimtajā valodā, tadās nepieciešamība pēc mācītājiem, kuri pārzinātu latviešu valodu, mācītājus sāka gatavot arī no vietējo iedzīvotāju vidus.
2. Tika dots impulss latviešu literatūras garīgo rakstu sākumam, rakstītas valodas ieviešanai
3. Laikos reformācijas idejas bija svešas un nesaprotamas, jo tur joprojām dominēja pagāniskās tradīcijas, iespējams, tāpēc nesākās zemnieku nemieri kā Vācijā.
Secinājumi
Šajā referātā uzzināju ļoti daudz ko par Latvijas reformu. Notikumi, kurus es aprakstīju šajā referātā, bija ļoti interesanti. Referātā izpildīju visus sev uzstādītos mērķus, kurus es aprakstīju ievadā. Būtībā mani pārsteidza tas, ka Latvijā ir notikuši šādi notikumi, vēl vairāk mani pārsteidza tas ka reformas centrs bija Rīga. Es pats uzzināju ļoti daudz jauna šajā referātā.
…