Ar likumiem un vārdu Saeima mums nākas saskarties diendienā – televīzijā, radio, uz ielas un visur citur. Ikdienā politika ir viens no galvenajiem sarunu tematiem gan skolās, augstskolās, ģimenēs utt., par to runā ikviens, kam nav slinkums, neraugoties uz to vai runātājam ir kaut kāda sajēga par to, par ko viņš saka jeb nē.
Arī man apnika vienmēr būt tai, kurai sarunās par likumdošanu vienmēr nākas vai nu klusēt, vai sajaukties pašai savos vārdos, un es izvēlējos šādu kursa darba tēmu – Likumprojektu pieņemšana steidzamības kārtībā. Mans galvenais mērķis bija uzzināt ko jaunu un labāk izprast likumdošanas procesu, kas, rakstot šāda veida darbu, ir neizbēgami, jo nākas saskarties ar ļoti daudz dažādu literatūru, ko gribot negribot nākas izlasīt, lai atrastu sev vajadzīgo un saprastu kādu konkrētu lietu vispār, jo nevienu tēmu jau nevar tā vienkārši uzrakstīt, viss ir savstarpēji pakārtots un visam ir sava vieta. Likumprojektu pieņemšanai steidzamības kārtībā ir sava vieta likumdošanas procesā, savukārt tam ir sava vieta Valsts funkcionēšanā utt.
Tāpēc arī savu darbu es sāku ar vispārēju teorētisku apskatu par likumdošanas procesu, un tālāk analizēju tematu, kas mani pēdējā laikā ieinteresējis, licis aizdomāties un šķitis aktuāls, un domāju, ka ne man vienīgajai – likuma publicēšanas apturēšana un ar to saistītā steidzamības nepieciešamība.…