Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:404618
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Līgumsoda jēdziens    4
2.  Līgumsoda priekšmets un apjoms    6
3.  Līgumsoda veidi un funkcijas    7
4.  Līgumsodu klasifikācija    9
5.  Līgumsoda pievienošana līgumam    11
6.  Līgumsoda saistību izbeigšanās    12
7.  Kreditora un parādnieka tiesības un pienākumu piemērojot līgumsodu    14
8.  Secinājumi un priekšlikumi    16
9.  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    17
Darba fragmentsAizvērt

Tiesības mums palīdz plaši rīkoties ar mūsu iespējām un apmierināt mūsu vajadzības, palīdz mums izprast normatīvo aktu jēgu un nodrošināt stabilu sabiedrisko iekārtu valstī. Saistību tiesības ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, jo tās regulē mantisko attiecību dinamiku.
Praktiski katrs cilvēks ikdienā saskaras ar saistību tiesībām un katram ir tiesības tās zināt un aizsargāt.
Diemžēl notiek arī tā, ka saistību tiesības bieži vien tiek pārkāptas, neizpildītas. Tieši šo pārkāpumu dēļ ir nepieciešams, lai tos samazinātu, vajag rūpēties par saistību tiesību aizsardzību. Un līdz ar to civiltiesībās ir īpaši tiesiskie līdzekļi, ko LR Civillikumā sauc par saistību tiesību pastiprinošiem līdzekļiem. Viens no šādiem saistību tiesību pastiprinošiem līdzekļiem ir līgumsods. Līgumsods paredz civiltiesisko atbildību par saistību nepildīšanu.
Līgumsods ir pametums, ko kāda persona uzņemas ciest sakarā ar savu saistību tajā gadījumā, ja viņa šo saistību neizpildītu vai neizpildītu pienācīgi. 1
Pametums nozīmē to, ka līgumsodu var pievienot jebkuram līgumam un mantisko vērtību nosaka ne vien naudā, bet arī citās vērtībās. Līgumsoda apmēru nosaka līguma slēdzēji, un tas nav aprobežots ar zaudējumu lielumi, kādi paredzami no līguma neizpildīšanas. 2
Pametumam ir civiltiesisks raksturs, tāpēc tas var izpausties tikai mantiskā sfērā. V. Brīvmanis savā darbā “Līgumsods” raksta, ka pametums nav tas pats, kas nelabvēlīgas sekas vispār – par līgumsodu nevar uzskatīt apsolījumu izdarīt kādu darbību (veikt darbu), ja saistība netiks izpildīta.3
Arī senajās romiešu saistību tiesībās bija paredzēts līgumsods (poena) kā saistību tiesību pastiprinošs līdzeklis. Tomēr gadījumos, kad netika izpildītas saistības, ja parādnieks nevarēja nomaksāt parādus un līgumsodu, tad parādi tika piedzīti personai, kas vērsta pret parādnieku, pārdodot viņu verdzībā, jo saskaņā ar seno saistību formu parādnieks bija pats sevi ieķīlājis.
Līgumsoda definīcija paskaidro, ka tā ir naudas summa vai cita mantiska vērtība, ko līgumslēdzējpuse apņemas saistību neizpildīšanas vai nepienācīgas izpildes gadījumā. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties