Tiesības palīdz mums plaši rīkoties ar mūsu iespējam un apmierināt mūsu vajadzības, palīdz mums izprast normatīvo aktu jēgu un nodrošināt stabilo sabiedrisko kārtību valstī. Saistību tiesības ir neatņēmama mūsu dzīves sastavdaļa, jo saistību tiesības regulē mantisko attiecību dinamiku. Praktiski katrs cilvēks saskaras ar dažāda veida tiesiskiem darījumiem, tāpēc ir ļoti svarīgi zināt un aizsargāt saistību tiesības. Diemžēl, bieži notiek tā, ka saistības kuras izriet no tiesiskiem darījumiem netiek izpildītas, pārkaptas, piemēram kad parādnieks apņēmas laicīgi atmaksāt parādu, bet rezultātā vispār savas saistības nepilda. Cits saistību pārkapšanas piemērs ir uzņēmums kas atved preci citam uzņēmumam ar nokavējumu. Tas ir tikai dažas no saistību tiesību pārkāpšanas situācijam, kas notiek pasaulē, arī Latvijā. Lai samazinātu šo situāciju skaitu un rūpēties par saistību tiesību aizsardzību, civiltiesībās ir īpaši tiesiskie līdzekļi, ko Civillikumā sauc par saistību tiesību pastiprinošiem līdzekļiem. Viens no saistību tiesību pastiprinošiem līdzekļiem ir līgumsods. Līgumsods paredz civiltiesisko atbildību par saistību nepildīšanu.
Darba autors uzskata, ka līgumsoda pētīšana ir ļoti interesanta tēma, jo tā atklāj saistību tiesību aizsardzības pastiprinošus mehānismus, mudina cilvēkus atteikties no saistību tiesību pārkāpšanas.
Darba autors uzskata, ka šī tema ir ne tikai interesanta, bet arī ļoti aktuāla mūsdienu cilvēkiem, jo tā skar mūsu ikdienišķo dzīvi, kuras neatņēmama sastāvdaļa ir saistību tiesības un par to pārkāpšanu paredzēts līgumsods. …