7. Galvenās atziņas
1. Cilvēks bieži vērtē citus pēc ārēja izskata, tāpēc tam ir izšķiroša nozīme pirmā iespaida veidošanā.
2. Lietišķa stila pārstāvjiem ir daudz vairāk ģērbšanas noteikumu nekā es biju domājusi, un būtiskais ir ne tikai apģērbs un tā krāsas — jādomā arī par ārēja izskata niansēm, piemēram, par to, kad drīkst atpogāt žaketi.
3. Lietišķais stils ir konservatīvs un atturīgs, taču ne vecmodīgs.
4. Vasaras iestāšanās nenozīmē, ka var neievērot lietišķo stilu, jo apģērbs var atšķirties tikai ar krāsu un audumu.
5. Rakstot šo darbu, visinteresantāk man bija uzzināt par apģērbu kodeksu svinīgos pasākumos, jo es bieži esmu dzirdējusi tādus vārdu savienojumus kā “Melns tauriņš” vai “Balts tauriņš”, bet nekad neesmu iedziļinājusies jautājumā par to, ko tas īsti nozīmē.
6. Nepārzinot ģērbšanās etiķeti, var iekļūt nepatīkamās situācijās, piemēram, kad cilvēks būs spiests pamest svinīgu pasākumu, jo viņš nav ievērojis ģērbšanas kodeksu.
7. Lietišķā stilā apģērbam un aksesuāriem jābūt no kvalitatīviem materiāliem. Mani pārsteidza, ka nav ieteicams valkāt mākslīgu ādu, kažokādu, sintētiskus audumus.
8. Lietišķais stils vairāk attiecas uz tiem darbiniekiem, kuriem jāsaskaras ar klientiem, jāsatiekas ar sadarbības partneriem vai jābūt publikā, kā arī augstiem amatpersonām. Ikdienā ofisa darbiniekiem nav stingri jāievēro šis stils.
…