4. Apģērbu izvēle atbilstoši ielūgumā norādītajam
Oficiālā ielūgumā norāda vīrieša ģērbšanās stilu, un dāmai tam ir jāpieskaņojas. Tā būs rakstīts arī gadījumā, ja ielūgums tiek adresēts sievietei.
Ielūgumā var būt norādīts lūgums ierasties tumšā uzvalkā (var būt rakstīts arī – izejamais tērps).
Tumšs nozīmē, ka vīrieša uzvalkam jābūt melnam. Uzvalki var sekot modes tendencēm – būt augsti pogājami, pagarinātas žaketes, interesanti atloki, aizdares. Pastāv iespējas variēt kaklasaiti vakaram tā ir krāšņāka (krāsu var saskaņot ar sievietes tērpa krāsu),bet dienai – atturīgāka. Kājās aun melnas, šņorējamas ādas kurpes ar plānu zoli un melnas labas kvalitātes zeķes. Vīriešu zeķu krāsai vienmēr jābūt pieskaņotai uzvalka un kurpju krāsai. Ja vīrietis tērpies tumšā uzvalkā, tad sievietei jāvelk modernais vakartērps.
Obligāts nosacījums sievietei – tērpa garumam jāiekļaujas robežās no mini līdz midi (izņēmums ir bikškostīms), un tam noteikti jābūt mūsdienīgam, raksturīgam šim gadsimtam un šai videi. Sieviete var atļauties: kostīmu no grezna auduma; mini vakarkleitu; dziļu dekoltē, atsegtus plecus un augšdelmus; bikškostīmu; slēgtas kurpes vai apavus ar vaļēju papēdi; modernas rotas, kuras nav greznas, bet ir elegantas un atturīgas. Nav pieņemts vilkt garo vakartērpu un cimdus.
Ielūgumā var būt norādīts lūgums ierasties white tie jeb baltā kaklasaitē/tauriņā.
Šāds ģērbšanās stils jāievēro īpaši svinīgos un oficiālos pasākumos kā, piemēram, vakara pieņemšana pie prezidenta, vēstnieka laulību ceremonija, balle pilī, prēmijas pasniegšana utt.
Tas nozīmē, ka vīrietim ir jāierodas frakā, kura papildināta ar baltu "tauriņu", lakādas kurpēs un kabatas pulksteni. Vestei jābūt baltai – pārkāpjot šo noteiktumu un izvēloties melnu vesti, riskē, ka viesi jūs noturēs par oficiantu.
…