Kristīgās kultūras pamatvērtības ir ticība, cerība un mīlestība. Pastāv uzskats, ka augstākā no tām ir mīlestība. „Ticība ar lielo burtu nes izjūtu par cilvēka dzīves jēgu kopumā, ticība palīdz izturēt un pārdzīvot neprāta un vardarbības laikmetus. Cerība ir pozitīvs nākotnes tvērums, pretstats bezcerībai, palikšanai nemainīgā tagadnē. Mīlestība ir pati unikālākā vērtība, jo tā rāda iespējamo pilnību attiecībās ar citiem cilvēkiem un sevi pašu” [;21,22].
Taču mūsdienās šo visu vērtību nozīme un uztvere ir pilnībā mainījusies. Mūsdienu cilvēks šīs trīs pamatvērtības uzskata par kaut ko maznozīmīgu un vienkāršu. „Ticība ir važas, cerības nav un mīlestība ir perversas attiecības…” [;23].
Eiropas kultūra vienmēr ir balstījusies uz trīsvienības principu, piemēram, jau pieminētie kristīgās kultūras elementi: ticība, cerība, mīlestība. Tagad šīs vairs netiek uzskatītas par pašām galvenajām dzīves vērtībām, par jauno trīsvienību kļūst kas cits. „Lietas, nauda, vara ir jaunā trīsvienība” [;23].
Referātā tiks sniegšu neliels ieskats par to, kā kristīgās kultūras trīsvienība: ticība, cerība, mīlestība pārtapa par mūsdienu trīsvienību: lietas, nauda, vara. Apskatīšu tādus jautājumus kā cilvēks un lietas, to attiecības; naudas nozīme mūsdienu cilvēka dzīvē; vara un tās ietekme. …