Liepājas ekonomikas īss raksturojums.
Liepājas ekonomiskā attīstība kopš valsts neatkarības atgūšanas 1991.gadā ir bāzējusies uz vēsturiski izveidojušos rūpnieciskās ražošanas infrastruktūru, papildinot to ar ostas iespēju prasmīgu izmantošanu, kā arī aktīvi meklējot un atrodot jaunus un neordinārus attīstības veidus un iespējas.
Pilsētas ekonomiskā attīstība ir nesaraujami saistīta ar valsts tautsaimniecībā notiekošajiem makroekonomiskajiem procesiem. Liepājā nepārprotami ir vērojama ekonomiskās situācijas uzlabošanās.
Valsts investīciju apjoma ziņā uz vienu iedzīvotāju Liepāja ieņem 3. Vietu valstī. Liepājas reģionā 1999.-2001.gada Valsts investīciju programmā tās sastāda vairāk nekā 100 latu jeb 170 USD uz vienu iedzīvotāju.
Ārvalstu investīcijas Liepājā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā kopš 1994.gada pieaugušas 19 reizes un ir 18,1 milj. USD. Būtisks pieaugums ir ikgadējo ieguldīto nefinansu investīciju jomā – salīdzinot ar 1996.gadu tās palielinājušās 13 reizes.
Kopš 1995.gada krīzes apstrādājošā rūpniecībā Liepājā situācija ir stabilizējusies un attīstības tendence ir nepārprotami augšupejoša, ko 1998.gada vasaras krīze Krievijā ir piebremzējusi, bet nav apturējusi.
Visdinamiskāk ir attīstījusies metalurģiskā rūpniecība, kas dod 46% no rūpniecības kopapjoma un ir orientēta uz Rietumu tirgu. Uz ārējo tirgu strādā arī mēbeļu un sērkociņu ražotnes. Pagaidām uz iekšējo tirgu ir orientēta pārtikas apstrādes rūpniecība. Vissmagāk Krievijas krīzes rezultātā cieta zivju pārstrādes un tekstilrūpniecības uzņēmumi, kuri vēl šobrīd nav spējuši sasniegt iepriekšējās ražošanas apjomus.
…