.
Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:634645
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.03.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Jūrasceļš uz Indiju    4
  Sibīrijas pētīšana    7
  Jūras šaurums starp Āziju un Indiju    10
  Austrālijas atklājēji    12
  Kristofors Kolumbs atklāj Ameriku    14
  Fernando Magelana ceļojums Apkārt zemeslodei    17
  Izmantotā literatūra    18
Darba fragmentsAizvērt

Lielie ģeogrāfiskie atklājumi — izcili Zemes izpētes sasniegumi laika periodā no 15. gs. v. līdz 17 gs. vidum (ārzemju literatūrā — līdz 16. gs.v.).
Tas iezīmējās ar Eiropas (sākumā portugāļu un spāņu, no 16. gs. b. — ho.landiešu angļu) ceļotāju un ekspedīcijas pirmatklājumiem.
Pirmais lielo ģeogrāfisko atklājumu posms saistīts ar tirdzniecību un centralizētu valstu izveidošanos. Tirdzniecību sa­karu paplašināšanās un preču—naudas attie­cību attīstība sekmēja preču ražošanu Eiro­pas valstīs, jaunu tirdzniecības ceļu un zemju mek­lēšanu, lai iegūtu dārgmetālus, dārgakme­ņus, garšvielas, vērtīgo koksni, kažokādas. Tika meklēti jauni tirdzniecības ceļi uz Indiju, lai apietu turku iekāroto Priekšāziju un izvairītos no arābu tirgotāju starpniecības. Šajā laikā bija nostiprinājusies hipotēze par Ze­mes lodveidīgumu un par iespēju Indiju sa­sniegt, dodoties uz R no Eiropas pāri At­lantijas okeānam. Kuģošanai okeānā bija radīti pietiekami droši buru kuģi — karavelas, pilnveidots kompass un jūras kartes. Ievērojams šā posma sasniegums bija Amerikas atklāšana (K. Kolumbs), kam sekoja indiāņu valstu iekarošana (konkistadori E. Kortess,
F. Pizarro).
Otrajā lielo ģeogrāfisko atklājumu posmā tika meklēts Ziemeļrietumu (gar Amerikas Z) un Ziemeļaustrumu jūrasceļš (gar Eirāziju) uz Kluso okeānu, kā arī “Dienvidu zeme” (kontinents). Krievu ekspedīcia sasniedza Klusā okeāna jūras. Tika noteiktas apdzīvoto kontinentu kontūras. Neatklāta palika Antarktīda, Amerikas Z un ZR, kā arī Austrālijas A piekraste, vēl neizpētīti bija Amerikas un Centr. Āfrikas iekšējie apvidi, visa Austrālija.
Lielajiem ģeogrāfiskajiem atklājumiem bija liela zinātniska un ekonomiska. nozīme, tie deva plašu materiālu kartogrāfijā, ģeogrāfijā u. c. zinātnēs ( botānikā, zooloģijā, etnogrāfijā). Eiropieši pirmo reizi iepazina daudzus kultivējamus augus (kartupeļus, kukurūzu, tomātus, tabaku u. C. ). Tirdzniecība aptvēra pasauli, krasi palielinājās apgrozībā esošo preču sortiments un daudzums. Tas paātrināja feodālisma un naturālās saimniecības sairšanu, kapitālisma attiecību izveidošanos R-Eiropā. Galvenie tirdzniecības ceļi no Vidusjūras pārvietojās uz Atlantijas okeānu, tirdzniecība koncentrējās Holandes, Anglijas, Francijas ostās. Aizjūras tirdzniecību sagrāba monopologrāfijkas (17. gs. Sākumā dibinātas Ostindijas kompānijas), ar laiku jaunatklātās zemes tika pārvērstas par Eiropas valstu kolonijām.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1222028
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties

Mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot lietot šo mājas lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.