Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:841731
 
Vērtējums:
Publicēts: 17.11.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Literatūras analīze    5
  Kristīgā baznīca un kristietības vēsturiskā izplatīšanās    10
  Lielās shizmas cēloņi    12
  Politiskās un kulturālās atšķirības    13
  Ikonoklasms    14
  Lielās shizmas norise    17
  Romas Katoļu baznīca un tās tradīcijas    18
  Septiņi sakramenti    19
  Ortodoksālā baznīca un tās atšķirības no Romas Katoļu baznīcas    21
  Nobeigums    23
  Literatūras saraksts    24
  Pielikums    25
Darba fragmentsAizvērt

NOBEIGUMS
1054.gada Lielā shizma nebija viena notikuma rezultāts. Šis notikums bija ilgstošāka laika perioda nesaskaņu, pretrunu un strīdu sekas, kurām 1054. gadā izdevās pielikt punktu vienotajai agrīnajai Baznīcai, sadalot to divās daļās, divās konfesijās, kuras ir izdzīvojušas līdz mūsdienām. Pretrunas starp Austrumu un Rietumu baznīcām bija dažādas, sākot ar politiskām un kulturālām atšķirībām, piemēram, Romas impērijas sadalīšanu divās daļās, beidzot ar izmaiņām liturģijā, piemēram, atteikšanos no epiklēzes.
Lielā shizma ir būtiska ar to, ka izveidoja divas konfesijas – Romas Katoļu baznīcu un ortodoksijas baznīcu, kuras ir izdzīvojušas līdz mūsdienām, katra saglabājot savas atšķirības, taču vienojoties galvenajā uzdevumā – kalpot Dievam un sludināt kristīgo ticību. Lielās shizmas norise atklāj to, ka pastāvošie Austrumi un Rietumi vēlējās atšķirties, jo to vienotība, līdz ar vēsturisko notikumu progresu, bija izbeigusies. Centieni izlīdzināt radušās nesaskaņas piedzīvoja neveiksmi, tikai saasinot abu pušu vēlmi pastāvēt pēc saviem noteikumiem. No vienas puses, Lielā shizma bija kā saasināto nesaskaņu gaidāmais rezultāts, kas ļāva kristīgajai sabiedrībai „uzelpot”, pievēršoties ticības un reliģijas galvenajai domai, nevis svārstoties „par” un „pret” kādai inovācijai vai pieņemtajam noteikumam. No otras puses, Lielā shizma tomēr sadalīja agrīno Baznīcu, kas izmainīja tās sākotnējo pārliecību, ka tā ir „viena, svēta, apustuliska Baznīca”. Argumentēt, vai tas bija par labu kristīgajai sabiedrībai, vai tieši otrādāk, nesa postu nav iespējams, jo mūsdienās liela uzmanība tiek pievērsta cilvēka brīvajai gribai. Ja tā būtu ierobežota vienas konfesijas izvēlē, iespējams, cilvēki ne tikai nepievērstos kristīgajai ticība, bet dibinātu arvien vairāk savas, pašizdomātas „reliģijas”. Pašlaik, cilvēkiem pastāv izvēle starp to, kas viņiem šķiet pieņemamāks, saprotamāks un garīgi tuvāks, kas spēlē lielu lomu mūsdienu sabiedrībā.
Izstrādājot šo darbu, tika secināts, ka aprakstot agrīnās Baznīcas vēsturi, shizmas nozīme tiek apskatīta tikai virspusēji, lielāku uzmanību pievēršot tieši konfesijām un to atšķirībām. Mūsdienās, kristīgā reliģija un ticība kā tāda tiek saistīta tieši ar piederību pie kādas konfesijas, tādēļ netiek pievērsta uzmanība agrīnās Baznīcas nozīmīgumam senāk, kad Lielā shizma nozīmēja būtisku pagriezienu kristīgās sabiedrības vēsturē.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties