Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:778231
 
Vērtējums:
Publicēts: 05.05.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pēdējos gados atkal sāk atdzimt padomju laikos jau piemirstās dažādas izliektās un ieliektās arhitektoniskās formas-arkas, nelielas kolonnas, izliektas starpsienas, logu un durvju pārsedzes utt. Tāpēc, veicot šādu konstrukciju apdari, jārēķinās ar to, ka apdares materiāls būs jāsaliec ar noteiktu liekuma rādiusu tā, lai tas nezaudētu savas mehāniskās īpašības. Liektās konstrukcijas nepieciešamas kā sienām, tā arī griestiem.
Vislabāk liekto konstrukciju apšūšanu veikt, izmantojot metāla karkasu. Galvenās metāla karkasa priekšrocības ir viegla un precīza konstrukcija, ātra karkasa montāža un elastīgi savienojumi ar konstrukcijām, kas pakļautas lieces deformācijām.
Parastais liektās konstrukcijas vienkārtas karkass sastāv no profilētas augšējās un apakšējās vadotnes un profilētiem statņiem, kurus izvieto ik pēc noteikta attāluma. Pēc tam karkass no abām pusēm tiek apšūts ar ģipškartona loksnēm. Starp ģipškartona loksnēm var ievietot siltumizolāciju (skaņizolāciju), kā arī izvietot cauruļvadus un kabeļus caur speciāli šim nolūkam paredzētiem caurumiem statņos.
Visbiežāk veido izliektas starpsienas, tāpēc aplūkosim šādas starpsienas karkasa izgatavošanas gaitu:
veic izliektas starpsienas atrašanās vietas aizzīmēšanu. Aizzīmēšana jāveic kā pie griestiem, tā arī melnās grīdas līmenī. Šim nolūkam vispirms nosaka liekumu (aploces) centru uz grīdas (parasti tas ir dots projektā) un ar paredzēto rādiusu novelk loku pa starpsienas ārpusi. Aizzīmēšanai izmanto noteikta garuma auklu (kas nestiepjas) vai stiepli, kuras galā piestiprināts zīmulis, flomāsters vai kāds cits tamlīdzīgs rakstāmrīks;
aploces centru ar svērteņa palīdzību pārnes uz griestiem un, līdzīgi tam, kā to darīja uz grīdas, arī uz griestiem aizzīmē starpsienas ārmalas atrašanās vietu;
uz grīdas un griestiem aizzīmē apakšējās un augšējās vadotnes iekšmalu;
pie griestiem un grīdas montē vadotnes ārmalas profilus (grīdas un griestu vadotnes montē no diviem profiliem). Ja izmanto leņķprofilus, profila vienā pusē jāizdara iegriezumi, šim nolūkam izmantojot metāla šķēres.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties