Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:824224
 
Vērtējums:
Publicēts: 31.05.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    3
2.  Ietvertā (līdzdalības)novērojuma vēsture un būtība    3
3.  Līdzdalības (ietvertā) novērojuma vēsture un būtība    4
4.  Iespējamās pētnieka lomas līdzdalības novērojumā    5
5.  Līdzdalības novērojuma process    6
6.  Līdzdalības novērojuma plusi    8
7.  Līdzdalības novērojuma mīnusi    8
8.  Secinājumi    9
  Atsauces    10
  Izmatotā literatūra    11
Darba fragmentsAizvērt

Iesākot rakstīt savu referātu, vispirms vēlos pamatot savu izvēli, kāpēc tā it tāda. No džādajiem kvalitatīvo pētījumu veidiem (fokusgrupas intervijas, padziļinātā intervija, gadījuma izpēte u.c.) šajā gadījumā esmu nodomājis rakstīt par ietverto jeb līddalības novērojumu (participant observation). Šī pētījuma metode mani saista tieši ar to, ka te parādās visai liela iespēja ļoti ilgi (atkarībā no pētījuma mērķiem un noteiktajiem uzdevumiem) būt kontaktā ar novērojamo objektu vai objektiem. Novērojuma process man šķiet visai interesants un piedāvā uzzināt daudz ko jauna un varbūt līdz šim vēl neatklāta.
Ja runājam par paša darba uzbūvi, tad tas būs pakāpenisks un sistemātisks, tas ir, iepazīstināšana ar šīs metodes detaļām, tajā ieskaitot un ņemot vērā metodes problemātiku, priekšrocības, reālo izmantošanu praksē un ikdienā, kā arī citiem, manuprāt, ne mazāk svarīgiem un būtiskiem aspektiem.
Ceru, ka, balstoties un izmantojot dažādos izziņas materiālus un arī pašam izsakot savus uzskatus, un pielietojot analizēšanas spējas, būšu nonācis pie sekmīga gala rezultāta. Bet, kas, manuprāt, ir pats galvenais, lai šis darbs man tālākā nākotnē palīdzētu šīs metodes pielietošanā un labu rezultātu ieguvē.
No sākuma vēlos precīzi definēt, kas ir šī metode. Tātad, par līdzdalības jeb ietverto novērošanu sauc “socioloģiskās izpētes formu, kur, iekļaujoties sociālās situācijs izpētē, pētnieks uzņemas izpildīt kādu noteiktu lomu”1.
Nedaudz ieskatoties vēsturiskā perspektīvā par līdzdalības novērojumu, var teikt, ka tā pirmsākumi ir meklējami ne tik senā pagātnē (pareizāk sakot, relatīvi nesen). Šo metodi ir sākuši pielietot sociālantropologi savā lauku darbā, kā arī Čikāgas skolas pārstāvji, pētot urbāno vidi. Šeit var minēt tādus piemērus kā Lauda Humpreja homoseksuālistu uzvedība spētīšanu (1970), Džona Loflanda kustības “Pastardienas kulta” pētīšana (1966), kā arī klasisks socioloģijas piemērs – Viljama Vaita pētnieciskais novērošanas darbs “Street Cover Society” (1955), kurā viņš trīs gadu garumā pētīja kādā ASV pilsētas graustu rajonā dzīvojošo itāļu emigrantu dzīvi2. Tāpat šo metodi daudz ir pielietojuši antropologi.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties