Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:210341
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.06.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 14 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Līdzdalības jēdziens    4
  Vēsturisks apskats    5
  Līdzdalībnieku veidi    8
  Līdzdalībnieku atbildība    13
  Līdzdalības norobežošana no dalības    16
  LR Līdzdalības regulējuma salīdzinājums ar ārvalstīm    19
  Kopsavilkums    22
  Izmantotas literatūras saraksts    23
Darba fragmentsAizvērt

Grupveida veikts noziedzīgs nodarījums krimināltiesības ir zināms jau ļoti sen, un vienmēr tas tika skatīts, ka bīstamāks sabiedrībai ne, ka nodarījums, kas tika veikts vienatnē. Jautājumam par Līdzdalībnieku atbildības noteikšanai ir ļoti liela praktiska nozīme. Tā pareizs risinājums, no vienas puses ļauj padarīt par nekaitīgiem visus tos, kas piedalījās nodarījumā izpildē, bet no otras puses ļauj izvairīties no nepamatotas saukšanas pie atbildības attiecībā iz tam personām, kas faktiski noziedzīgu nodarījumu nav veikuši.
Līdzdalības institūts uzskatāms par organisko nu neatņemamo daļu un tiesību normu sistēmas un krimināllikumdošanas institūta. Tātad, tā uzdevumi un mērķi ir nesaraujami saistīti ar krimināllikumdošanas uzdevumiem un mērķiem. Līdzdalības institūtam ir arī speciāla nozīme un tā izpaužas šādi, pirmkārt, līdzdalības institūta esamība krimināltiesības ļauj pamatot personu atbildību, kas patiesi nav veikuši noziedzīgo nodarījumu, bet noteikti sekmējušas tā izpildi. Tādā veidā šīs institūts dod iespēju noteikt noziedzīgo nodarījumu, par kuru atbildība nav tieši iekļauta krimināllikumā Sevišķā daļā, un ja šīs nodarījums uzskatāms par sabiedrībai bīstamo, kā arī pieprasa obligāto krimināltiesisko novērtējumu. Otrkārt, līdzdalības institūts ļauj noskaidrot noteikumus, kas paredz līdzdalībnieku nodarīta kvalifikāciju. Treškārt, līdzdalības institūta izstrādātie kritēriji ļauj noteikt personu individuālo atbildību, kas piedalījās noziedzīgā nodarījumā, atbilstoši krimināltiesību principiem.
Kursa darba mērķis ir izskaidrot krimināllikumā ietverto līdzdalības jēdzienu, noteikt līdzdalībnieku veidus un to atbildību iztrītajā noziedzīgā nodarījumā, analizēt līdzdalības jēdziena vēsturisku attīstību Latvijas teritorijā, salīdzināt krimināllikumā līdzdalības regulējumu ar citu valstu krimināllikumos ietverto līdzdalības regulējumu.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1171912
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties