Pirmais lāzerprinteris tika radīts IBM 1976 gadā, tātad pēc 3 gadiem būs 30 gadu kā radīts lāzerprinteris. Tātad kā strādā lāzerprinteris? Vispirms pāris vārdu par darbības principu. Lāzerprinterī izmantojas elektrografiskais princips attēla izveidošanai (Tāds pats kā kopētājos)
Lāzerprintera sirdi varētu uzskatīt Foto cilindru (organic photoconduction cartridge). Ar cilindra palīdzību uz papīra tiek izveidots attēls. Viņš līdzinās metāliskam cilindram, pārklāts ar plānu plēvi foto vadošu , parasti cinka oksīdu vai ar kaut ko līdzīgu. Šī virsma var piedot pozitīvu vai negatīvu lādiņu, kurš saglabājas uz virsmas, bet līdz tam brīdim , kamēr cilindrs nav apgaismots. Virsma ir noklāta ar vienu lādiņu gaismas stars, kas skar virsmu nomaina lādiņu uz pretējo. Dotais brīdis ļoti svarīgs darbībai principa saprašanas
Nākamai svarīgākais moments ir lāzera stara ģenerēšana un precīzs raidījums.
Mazgabarīta lāzers ģenerē smalku gaismas staru, atstarojoties no spoguļa kas griežas (kā noteikums, sešstūra) izlādot pozitīvos lādiņus uz foto cilindra. Lai iegūtu attēlu, lāzers ieslēdz un izslēdzas ar mikro kontroliera palīdzību. Spogulis, kas griežas stars, kas atstarojas no spoguļa krīt uz foto cilindra. Viss tas kopā uz virsmas rada slēptu attēlu, kuriem vajadzēja būt melniem , iegūst vienādu lādiņu, bet baltais pretējo..
Kāda veidā uz cilindra parādās lādiņš, kurš nepieciešams attēla radīšanai? Priekš tā kalpo tieva drātiņa vai tīkliņš. Uz šo vadiņu pievadīts augsts spriegums, kura piedot cilindram nepieciešamo statisko strāvu.
…