SECINĀJUMI
Laulības šķiršanas institūta, tāpat kā pārējās ģimenes tiesības, mērķis ir saglabāt ģimenes un neļaut tām izirt, jo ģimene ir svarīgākā sabidrības sastāvdaļa. Likumdevējs stingri noteica kārtības, kādā notiek laulības šķiršana ar mērķi. Tas palīdz šķirt izirušas laulības, lai tās veidotu jaunas ģimenes. Un dod iespēju saglabāt vēl neizirušas.
Jau kopš cilvēces pirmsākumiem cilvēki saskārās ar laulības šķiršanas problēmu. Izpētot tās vēsturi, var secināt šķiršanas process katrā laikmetā stipri atšķirās. Senajā Romā varēja šķirties pēc vīra gribas, nekā to nepamatojot. Vēlāk, kad pasaulē izplatījās kristietība, laulības šķiršanas process sāka mainīties, jo laulība tika uztverta nevis kā vienkāršs līgums, bet kā sakraments. Katoļi gandrīz pilnīgi aizliedza laulības šķiršanu, taču Bizantijas baznīca to ļāva. Mūsdinīgu tiesisku formu laulības šķiršana pieņēma 20.gs. Lielbritānijā.
Mūsdienās joprojām paliek valstis, kur laulības šķiršana ir aizliegta: Vatikāna un Filipīnas. Analizējot statistiku pae laulības šķiršanu Latvijā var secināt, ka šķiršanas gadījumu ar katru gadu pliek vairāk. Gadījumu skaits pieauga pēc 2010 gada, kad laulības atļāva šķirt pie notāra. Var arī secināt, ka palielinoties laulāto vidējam vecumam laulību brīdī, samazinās šķiršanās iespēja, taču vecuma starpība neietekmē šķiršanās iespēju.
…