Secinājumi
Referāta izstrādes laikā izvirzītais mērķis tika sasniegts, tāpat arī visi izvirzītie uzdevumi tika izpildīti.
Ģimene mums ir vislielākā vērtība, kā arī aiz tās stāv ģimenes tiesības. Ģimenes tiesības ir tiesību nozare, kuras normas regulē personiskās un mantiskās attiecības, kuras rodas noslēdzot laulību vai izriet no piederības pie ģimenes.
Laulību reģistrācijas kārtību Latvijas Republikā nosaka Civillikums un Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likums. Laulības noslēgšanas būtība ir ne tikai juridisks notikums, bet gan arī emocionāls notikums, tādēļ saderinātie bieži vien izvēlas noslēgt laulību baznīcā. Tas ir svarīgs personiskās dzīves notikums, kam ir būtiskas juridiskās sekas.
Mūsdienu sabiedrībā nav nekas neierasts, ja pāris dzīvo pastāvīgi kopā, bet pāra attiecības nav oficiāli reģistrētas, to var secināt arī pēc Centrālās statistikas datubāzes datiem. Noslēdzot laulības tās gandrīz puse tiek šķirtas. Kas varētu būt par iemeslu? Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka negatīvi viņu attiecības ietekmē daudzi faktori (finansiālās problēmas, strīdi, dažādie uzskati, u.c.)
Latvijā viena no problēmām ir partnerattiecības, kuras rada nepietiekamu tiesisko regulējumu un partneru neaizsargātību likuma priekšā, kā arī valstu atšķirīgie uzskati par partnerattiecībām kā savienību starp viena dzimuma pārstāvjiem, reliģiskie uzskati, kas nosoda attiecības bez laulības. Partnerattiecību tiesisko regulējumu ietekmē valsts iedzīvotāju tradīcijas, vēsture, reliģija un citi faktori.
Civillikumā ir teikts, ka “par neesošu atzīstama laulība, ja laulāšanu nav veikusi dzimtsarakstu nodaļas amatpersona vai garīdznieks”, kā arī virkne daudz citu iemeslu, tādēļ reģistrējot laulību jābūt uzmanīgiem vai jākonsultējas ar juristu.
…