Secinājumi un priekšlikumi
Secinājumi:
1. Latvijā laulība ir likuma noteiktā kārtībā noslēgta savienība, kas tiek aizsargāta un atbalstīta valstij, starp sievieti un vīrieti, kā rezultātā tiek veidota ģimene un radīti pēcnācēji.
2. Laulību slēgšanu, šķiršanu un neesamību kopš 1938.gada 1.janvāra regulē Latvijas Republikas Civillikums, kurā konkrēti atspoguļots laulības slēgšanas un šķiršanas process, iekļaujot visus ierobežojumus, kas varētu būt kā šķērslis laulības slēgšanai vai šķiršanai, kā arī uzskaitīti fakti, kas atzīst laulības neesamību.
3. Pirms laulības izsludināšanas laulājamajiem ir jāizvērtē, vai viņu laulība nav pakļauta vienam no riskiem, kas minēti Latvijas Republikas Civillikumā, kuru rezultātā laulības noslēgšana nav iespējama. Respektīvi, nav pieļaujamas laulības, kur laulājamie nav sasnieguši 18 gadus, vai arī nav saņēmuši vecāku vai aizbildņu atļauju, ja sasniegtais vecums ir 16 gadi, aizliegts laulāties personām, kuras pēc tiesas sprieduma atzītas par rīcības nespējīgām, nedrīkst laulāties radinieki vai viendzimuma pārstāvji, tāpat laulība ir aizliegta, ja laulājamie atrodas attiecībās adoptētais un adoptētājs vai aizbildnis un aizbilstamais, vai aizgādnis un aizgādībā esošais, laulība iespējama vienīgi, ja tiek izbeigtas savstarpējās nodibinātās tiesiskās attiecības šajos jautājumos, kā arī aizliegts precēties jau atrodoties laulībā.
4. Laulība tiek uzskatīta par spēkā neesošu, ja laulāšanos nav veikusi dzimtsarakstu nodaļas amatpersona vai garīdznieks, ja personas nav sasniegušas pilngadību vai arī 16 gadu vecumā laulājušies bez vecāku vai aizbildņu atļaujas, ja laulību brīdī viena no personām ir bijusi tādā stāvoklī, ka nav spējusi adekvāti spriest par savu rīcību, ja laulāto starpā ir konstatēta radniecība un ja laulību noslēgšanas brīdī viens no laulātajiem jau atradies citā laulība.
…